Tıkanmış bir lavabo borunuz var ve sorunu çözmek mi istiyorsunuz? Bu hile ile normal bir duruma geri dönebilirsiniz.

Engellenen boruyu açın

Banyodaki veya mutfaktaki lavabo bazen tıkanabilir . Bu ne anlama geliyor? Musluğu her açtığınızda, su her zaman olduğu gibi düzgün akmayacak, ancak trafik sıkışıklığında sıkışacaktır. Lavabo daha sonra tıkanacaktır. Gerçek bir sorun.

Tıkanmış bir giderin birçok nedeni olabilir . Aslında, bir pipo saç, kürk veya benzeri kalıntılarla dolu olabilir. Mutfakta ise çeşitli yiyecek parçalarının gideri tıkayarak bu çok can sıkıcı tıkanıklığı oluşturması mümkündür.

Tavsiyemiz, bu hoş olmayan duruma yol açabilecek unsurların boşa “düşmesine” izin vermemek için her zaman dikkatli olmanızdır. Aslında bu dikkatsizlik uzun vadede söz konusu giderin gerçek anlamda tıkanmasına neden olabilir.

Önceden, giderin sodyum bikarbonat veya tuz ve çok sıcak su kullanılarak “temizlenmesi” tavsiye edilir . Bu çözüm, boruyu veya tahliyeyi “tehdit eden” unsurları çözebilir.

Ancak lavabonuz tıkandı ve kelimenin tam anlamıyla kullanılamaz hale geldiyse ne yapmalısınız? Sorunu çözmenizi sağlayacak gerçekten kolay, basit ve ucuz bir numara var .

Tıkanmış boru? Bu basit işlemle sorunu çözmüş olacaksınız.

Bir tesisatçı veya sektördeki bir profesyoneli aramaktan kaçınmak istiyorsanız, bazı durumlarda durumun birkaç basit adımla çözülebileceğini bilmek önemlidir . Arama yapmaktan ve lavabo ve gider bakımı için para harcamaktan kurtulacaksınız.

Çoğu kişinin bildiği yol , vakum etkisi sayesinde borudaki tıkanıklığı giderebilen özel bir alet olan piston kullanmaktır . Ancak en ciddi durumlarda bu hamle yeterli olmayacaktır.

Her şeyi iyileştirebilecek doğal bir çözüm var. Biraz kostik soda kullanmanız ve tıkalı lavabonun giderine atmanız gerekecek . Bu elementten üç veya dört yemek kaşığı yeterli olabilir. Bu hareket yapıldıktan sonra, daha önce gerekli sıcaklığa getirilmiş bir şişe kaynar suyu gidere atacaksınız.

Bu nedenle yaklaşık 40-50 dakika bekleyecek ve bu süre içinde kesinlikle musluğu açmaktan kaçınacaksınız. Borunun içinde daha fazla ciddi sorun olmadığı sürece lavabo tekrar kullanılabilir.

Ancak daha da basit bir yöntem var .   Herhangi bir özel alet veya kostik soda  kullanımı gerektirmez . Hangi hileden bahsediyoruz ? Tıkanmış bir gideri düzeltmek için bilmeniz gereken her şey burada. Gözlerine inanamayacaksın.

Lavabo tahliyesini tıkanmadan kurtarmanın püf noktası: işte basit prosedür

Drenaj veya tıkanmış bir boru ile ilgili durumu iyileştirmek için bazı basit adımlardan daha önce bahsetmiştik. Ancak, bir dalgıç veya kostik sodanız yoksa, daha basit ve daha doğal bir alternatif olduğunu bilmek önemlidir . Neye atıfta bulunuyoruz? İşte bilmeniz gereken her şey.

tıkalı lavabo

Önceki durumda olduğu gibi, bir tencerede kaynatmak için iyi bir miktar su (en az bir buçuk litre) – makarnayı pişirmek için kullandığınız – berrak olması tavsiye edilir .

Bu arada belirli bir boş şişeyi normal musluk suyuyla doldurmanız tavsiye edilir . Açık olmak gerekirse, daha önce süt veya yoğurt içeren, iyi olabilirdi. İçeride yeterince boşluk kalacak şekilde yarısına kadar doldurulmalıdır .

Şişeyi gidere doğru eğerek ve iki elinizle şişeye kuvvet uygulayarak – bu arada suyun giderden aşağı akmasını sağlar – bir pistonla elde edilen aynı vakum etkisini yaratacaksınız . Bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Ardından kaynayan suyu alın ve hepsini lavaboya dökün . Çok fazla yemek artığı, saç veya saç çıkacaktır ve sorunu çözmeyi başarmış olacaksınız. Tüm kiri ortadan kaldırın – gerekirse işlemi 2 veya 3 kez tekrarlayın – ve lavabonun tekrar yeni gibi olacağını göreceksiniz .

ev