Kuş tüyü ceketinizi mahvetme riski olmadan çamaşır makinesinde yıkamak için sadece birkaç adım yeterli olacaktır: harika bir numara!

Yorgan yıkamak

Bu soğuklarda ceketler, kabanlar ve kuş tüyü ceketler gardırobumuzdan mutlaka eksik olmasın. Kışın örtünmeniz gerektiğini, hatta kötü bir mevsimsel hastalığa yakalanmak istemiyorsanız daha da iyisi olduğunu biliyoruz. Açıkçası, bu ağır kıyafetlerin sıklıkla kullanılmasına, yağmur ve rüzgarı da eklersek, onların kirleneceğini ve dolayısıyla onları yıkamak zorunda kalacağınızı söylemeye gerek yok. İşte bu yüzden bugün kuş tüyü ceketinizi çamaşır makinesinde zahmetsizce, zahmetsizce ve hatta onu mahvetme riski olmadan yıkayabilmeniz için bazı akıllıca tüyolar ortaya koymayı düşündüm. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı öğrenin, sizi temin ederim ki bu yöntem benzersiz derecede basittir.

Kuş tüyü ceketinizi risk almadan çamaşır makinesinde nasıl yıkayabilirsiniz: Bunu yapın ve yeni kadar iyi olmasını garantileyin!

ceket yıkama
Kaz tüyü ceketinizi çamaşır makinesinde zarar vermeden ve zarar vermeden yıkamanız için çok az adım yeterli olacaktır. Bu tür giysilerin oldukça hassas olduğunu biliyoruz, ancak bu, onu temizleyicilere götürüp kim bilir ne kadar para harcamanız gerektiği anlamına gelmez.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, yorganlar çok sık yıkanmamalıdır çünkü tüyler zarar görebilir ve yalıtım etkisi olan doğal yağlarını kaybedebilir. Yıkamanın gerekli olmadığı durumlarda yorganı açık havada bırakarak biraz temiz hava almasını sağlamak daha iyidir. Yakadakiler gibi en belirgin lekeleri basit nemli bir süngerle çıkarın.

BU MAKALE SİZİN İÇİN DE DOĞRU OLABİLİR: Çamaşırlarınızdaki nem kokusunu durdurun: bu harika numarayı kullanın | Sorun çözüldü

Eğer gerçekten yıkamaktan vazgeçemiyorsanız o zaman bazı küçük şeylere dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle ceketi başka eşya eklemeden çamaşır makinesine koyun. Yorganlar için programı seçin veya özel bir program yoksa hassas çamaşırlar için yıkama programını seçin. Sıcaklığın 30°C’yi aşmaması ve santrifüjün dakikada 1.200 devri aşmaması gerektiğini lütfen unutmayın.

BU MAKALE SİZİN İÇİN DE DOĞRU OLABİLİR:

Yorganınızı sorunsuz bir şekilde çamaşır makinesine koymanın harika numarası: suskun kalacaksınız

Yorganla birlikte sepete 2 veya 3 tenis topu

yerleştirin. Bu numara, tüylerin birbirine yapışmamasını sağladığı için mükemmel bir yorgana sahip olmanızı sağlar. Deterjan olarak tüylü çamaşırlara özel olanı kullanın ve yumuşatıcı kullanmayın.

BU MAKALE SİZİN İÇİN DE DOĞRU OLABİLİR Çamaşır yıkamak para gerektirir: Her ay tasarruf etmenizi sağlayacak bazı püf noktaları öğreteceğim:

Ceketinizi yıkadıktan sonra asmanız gerekir. Kurutma makineniz varsa, onu her zaman birkaç tenis topuyla birlikte tamburun içine koyun. Hassas kurutma programını seçin. Kurutucunuz yoksa kuş tüyü ceketinizi büyük bir askıya asın ve fermuarını çekin. Gölgeye asın ve kurumasını bekleyin.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK, VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Ceketinizi kuruturken, bozulabileceği için radyatör, saç kurutma makinesi, soba gibi ısı kaynaklarıyla temas ettirmemeyi unutmayın.