Şaşırtıcı bir limon çoğalmasına sahip olmak için bu çok etkili yönteme güvenin: inanmak için deneyin.

Limonlar, nasıl çoğaltılır

Bahçeleri ve sebze bahçelerini zenginleştiren meyveler arasında kesinlikle limon vardırmutfakta yemekleri tatlandırmak ve ayrıca limonata gibi içecekler hazırlamak için yaygın olarak kullanılır. Limon aynı zamanda istisnai bir fayda kaynağıdır ve bu yüzden evlerimizde asla eksik olmazlar. Bununla birlikte, limon bitkilerimizin sürekli bir büyümeye sahip olmasını sağlamak için, sürekli bir limon üretimini garanti etmek için, deneyimli yetiştiricilerin çok iyi bildiği bazı ipuçlarını ve bazı yöntemleri izlemeliyiz. Bu basit çözümlerden birini takiben, limonlar çoğalacak ve özellikle lezzetli olacaktır.

Limonları çoğaltmak, bu yöntemle çok basittir: işte nasıl yapılacağı

Yapılacak ilk şey, limon bitkisinin bir dalını almak ve bir makas kullanarak küçük parçalara ayırmaktır. Küçük dal parçaları yapraklardan tamamen temizlenmelidir.

Limon

Bir sonraki adım, bunun yerine bir  soğan almak, bir kısmını soymak ve az önce kestiğimiz dal parçalarının yüzeyine dikkatlice ve enerjik bir şekilde ovalamaktır.

Bu adımdan sonra toprakla doldurulması gereken tenceremizi hazırlamaya gidiyoruz. Parmaklarımızla ortada küçük bir delik oluşturalım ve bu boşluğa kökleri büyütmek için kullanılan çok popüler bir uyarıcı jel olan bir çay kaşığı köklenme hormonu yerleştirelim.

Köklenme hormonunu uyguladıktan sonra, üç dal parçasını toprağın içine yerleştirebilir ve onları iyi bir şekilde uzaklaştırmaya özen gösterebiliriz. Geriye kalan tek şey her şeyi daha fazla toprakla kapatmak ve saksımızı yerleştirmek için doğru yeri bulmak.

Şimdi ne yapmalıyız? Açıkçası tenceremizin suya ihtiyacı var, bu yüzden köklerin doğru beslenmesini sağlamak için toprağı sulamaya başlıyoruz. İhtiyaç duyulduğunda bu işlemi tekrarlıyoruz ve ilk sürgünlerin görünmesini bekliyoruz.

Genellikle ilk fidelerin tencereden filizlendiğini görmek için yaklaşık bir ay beklemeniz gerekir. Yeşil arkadaşlarımız tamamen dışarı çıktığında onları alabiliriz, belli ki onları mahvetmemeye dikkat ediyoruz.

Limonların tüm faydaları: özelliklerin çığ gibi büyümesi

Ayrıca tencereyi her zaman büyük bir incelikle boşaltabilir ve fideleri köklere zarar vermeden topraktan çekebiliriz. Bu basit yöntemle, bu olağanüstü narenciye meyvelerinin çoğalmasını garanti edecek limon fideleri elde etmiş olacağız.

Limon bitkisi

Limon, belirtildiği gibi, birçok faydalı özelliği göz önüne alındığında, vücudumuz için en iyi yiyeceklerden biridir. Her şeyden önce, bu narenciye meyvesi, mükemmel bir antioksidan etkiyi garanti eden C vitamini bakımından zengindir.

Ek olarak, limon almak ayrıca daha iyi bir sindirime sahip olmanızı ve vücudu arındırmanızı sağlar. Limon ayrıca kötü kolesterol seviyelerini düşürür, boğaz ağrısına karşı korur ve idrar yollarını olası enfeksiyonlardan korur.

Son olarak, limon soğuk algınlığı için her derde devadır ve mükemmel antimikrobiyal ve antibakteriyel etkisi göz önüne alındığında genellikle cilt sağlığı için de endikedir. Bu nedenle, bu narenciye meyvelerini çoğaltmak için yöntemden yararlanmanız önerilir.

ev