Mutfak fayanslarını yağdan arındırmak imkansız mı görünüyor? Durum böyle değil, aslında bu güçlü çare ile kir tamamen çıkarılır.

Yemek yapmak bir paylaşma ve rahatlama anıdır, ancak sonrasında her şeyin temizlenmesi gerekir. Mutfak fayanslarını yağdan arındırmak artık imkansız görünüyorsa, kabuk bağlamış tüm kirleri çıkarabilecek güçlü bir çözüm var. Bu, büyükannelerin her zaman temizlemek ve dezenfekte etmek için kullandıkları doğal bileşenlerin bir dizi özellik ve faydasıdır. Bu durumda, bazıları buluşur ve benzersiz bir şey yaratır. Ne olduğunu birlikte bulmaya çalışalım mı ?

Bu doğal çözümle mutfak fayanslarını yağdan arındırın

Amaç mutfak fayanslarını yağdan arındırmak mı? Hiçbir sorun yoktur ve kimyasal elementler içerebilecek ürünlerin kullanılmaması tavsiye edilir . Bunlar her şeyden önce kirleticidir ve daha sonra yüksek bir maliyeti vardır. Büyükanneler bize, birbirine karıştırıldığında güçlü kabuklanmalar için bile mükemmel deterjanlar oluşturabilen tamamen doğal bileşenler kullanmayı öğretiyor.

Bu doğal ve güçlü temizleyicinin bileşenleri şunlardır:

  • Marsilya sabunu 2 yemek kaşığı;
  • Kabartma tozu 2 yemek kaşığı;
  • 1 yemek kaşığı limon suyu;
  • Şelale.
yemek pişirmek için soda

Tüm bu bileşenler, günlerce bile yağı tamamen giderebilir, temizleyebilir ve sterilize edebilir. Ayrıca, sabun ve kabartma tozu evinizde harika kokabilir. Limonun gücü, en zor ve düşmanca lekeler için bile bir yağ giderme gücü sağlar.

Doğal fayans temizleyiciyi nasıl kullanıyorsunuz?

Tüm bileşenler mevcut olduğunda, tamamen doğal kendin yap temizleyiciyi oluşturmak için birleştirilebilirler. Marsilya sabununu bir tencere yardımıyla ve klasik benmari yöntemiyle homojen ve pürüzsüz bir karışım elde edinceye kadar eritin.

Hemen ardından kabartma tozu ekleyin ve her şeyi karıştırın. Tamamen süzüldükten hemen sonra limon suyu eklenir: bir anda mutfak fayanslarını yağdan arındırmak için deterjan elde edilir .

Fayansları yağdan arındırmak için temizleyici

Doğrudan yağ ve kabuklanma bakımından zengin karolar üzerinde kullanılır, yağ ve sos veya her türlü kiri ortadan kaldırmaya çalışır. Etki etmesi için beş dakika bekletin ve ardından bir süngerle silin ve sıcak suyla durulayın. Tamamen kurutun ve bir hafta sonra tekrarlayın.

Aynı deterjan tüm mutfak yüzeylerine geçerek eviye çeliği veya ocak üzerinde de kullanılabilir . İnatçı kirlerde, biriken gresi doğrudan çözebilmesi için temizleyici yaklaşık 50 dakika etki etmesi için bırakılmalıdır.

Bir tavsiye? Yüzeylere veya malzemelere zarar vermemek için uygulamayı daima gizli bir alanda deneyiniz. Veya kullanmadan önce daha fazla güvenlik için üreticiden veya sektördeki bir uzmandan tavsiye isteyin.