Muzları attığımızda, evimiz için çok değerli olabileceğinden, bir parçasını asla atmamalıyız. İşte hangisi.

Her mevsimin meyveleri vardır ve çoğu zaman tek yaptığımız, favorilerimizin tadına varmak ve en sevdiğimiz meyvenin mükemmel lezzetinin tadını çıkarmak için bunlardan birini beklemektir.

Ancak, yıl boyunca piyasada bulunabilen ve en popüler ve yaygın olan bazı meyveler vardır, bunlardan bazılarının kökeni yaşadığımız yerden tamamen farklı olsa da.

Muz: işte bu yüzden asla her şeyi çöpe atmamalısınız

Biz İtalyanların çok sevdiği bu meyvelerden bazıları, potasyum kaynağı olarak sağlığımız için oldukça faydalı olan ve her türlü tarifte sıklıkla kullanılabilen muzlardır .

Muz: Bazı kısımları ne için?

Aslen tropik bölgelerden, uzun yıllardır yarımadamızın sofralarını baltalıyor ve natürmort temsil eden bazı resimlerde de boyanacak kadar evde neredeyse hiç eksik olmuyor.

Çoğu zaman şekli nedeniyle erkek üye ile ilişkilendirilir ve adı 2000’li yıllarda çok popüler olan La Banana şarkısından sonra da cinsel bir ima olarak kullanılır.

Muz: Bazı kısımları ne için?

Uzmanların tavsiye ettiği gibi orta olgunluğa sahip olanları tüketmek her zaman daha iyi olsa da, piyasada genellikle olgunluklarına göre sarı veya yeşil muzlar buluyoruz.

Bununla birlikte, olgunlaşmaları nedeniyle vanilya aromasına sahip olma eğiliminde olan ancak İtalya’da bulunması neredeyse imkansız olan açık mavi olanlar da dahil olmak üzere çeşitli muz türleri vardır .

Öte yandan son zamanlarda İtalya’da maliyeti yüksek ve normalin üç katı civarında olmasına rağmen normalden çok daha tatlı kırmızı muz bulmak mümkün.

Çok az kişinin bildiği sır

Muz, Despicable Me’nin minyonları olan ve bu meyveye doymak bilmez minyonlar sayesinde popülarite kazanmasının ardından minikler tarafından da çok sevilir hale geldi .

Ancak her ne kadar meyvenin sadece içini yiyip kabuğunu atsak da aslında hepimizin evde kullanması gereken çok değerli bir şeyi israf ettiğimizi herkes bilmez.

Hatta muz soyulduktan sonra tüm meyveleri bir arada tutan uçtaki sert kısmın tutulması ve kurumaya bırakılması gerektiğini anlatan videolar internette yayılıyor.

Muz: Bazı kısımları ne için?

Ancak güneşe koymadan önce, sapın kesilip açılması ve çıkan tüm liflerin görülebilmesi için açılması ve birkaç saat güneşe maruz kalan bir kaba konulması tavsiye edilir.

Sahip olacağımız şey, bitkilerimiz için çok faydalı olacak bir dizi muz lifi olacak, çünkü onları saksının içine yerleştirmek bitkilerimiz için mükemmel bir gübre görevi görecek.

Bunlar sadece su elde ederek değil, aynı zamanda su ve toprakla temas halinde bitkimize canlılık verecek olan muz liflerinin içindeki içsel özellikleri de elde ederek ne şekilde güçlü ve kuvvetli büyüyecekler .