Kendin yap pestisit: Zararlılardan kurtulabilecek bir karışım oluşturmak için sadece iki bileşene ihtiyacınız olduğunu biliyor muydunuz? Bitkileriniz size teşekkür edecek!

Pestisitler ve bitkiler : sinir bozucu ve zararlı zararlılardan nasıl kurtulurum? İşte durumunuz için çare . Bunu yapmak için sadece iki malzemeye ihtiyacınız var .

Parazitler, bitkilerin düşmanları

Evde bitki bulundurmayı kim sevmez ? Evinize parlaklık, oksijen ve güzellik katabilen , kesinlikle vazgeçilmesi zor bir kalite dokunuşu . Ancak evlerinde bitki olanlar kendilerini her gün çok zor bir görevle karşı karşıya bulurlar : yeşil mücevherlerini yaprakları, kökleri ve gövdeleri kemirerek kolayca çoğalan parazitlerden korumak .

parazitler

Tesisimizin zarar görmemesini sağlamak için kullanılacak ve uygulamaya konulacak teknikler olduğu açıktır . Ancak en etkili ve en hızlı yöntem , her zaman sağlıklı olmayan ancak sorunu çözebilecek ilaçlar kullanmaktır . Bu son durumda, pestisitlerden bahsediyoruz .

Doğal ilaçlarla haşerelerden kurtulmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz ? Sizde evinizde çok basit bir şekilde yapabilirsiniz . Bitkilerinizin sağlığını ve esenliğini sağlamak için yalnızca iki bileşene ihtiyacınız var . Haşere sorununuzu nasıl çözeceğinizi öğrenmeye hazır mısınız? Okuyun, diliniz tutulacak.

Bitkileri kurtarmak için doğal pestisit: İşte sihirli içerikler

Zararlılar bitkilerin düşmanlarıdır. En yaygın olanları arasında saplarda ve yapraklarda bulunan yeşil pigmenti tüketen yaprak bitlerini ; çiçek açan bitkileri (örneğin orkideler) etkileyen böcekler olan tripler , taç yapraklarda ve yapraklarda izler bırakır; genellikle papatya, nane veya lavanta gibi şifalı bitkilerde bulunan ve yaprakları etkileyen beyaz sinekler .

Bitki parazitleri

Yaprakları sarımsı hale getiren bitkinin özsuyunu emen kokinealden de bahsetmek ister miyiz ? Kısacası parazitler yeşil mücevherlerimiz için birçok soruna neden olabilir .

Peki bitkilerimizi nasıl korumalıyız? Pestisitler yoluyla : sorunun doğru cevabı budur. Yine de dikkatli ol! Kullanılan pestisitlerin mümkün olduğunca doğal olmasına dikkat etmelisiniz .

Onları evde kendin yapabileceğini biliyor muydun? Sadece iki basit ev malzemesine ihtiyacınız olacak: kabartma tozu ve neem yağı. Doğal bir pestisitin nasıl süper hızlı yapılacağını görelim.

Size bildirdiğimiz malzemeleri elde etmek çok kolay , hatta evinizde bile bulundurabilirsiniz. Bu karışımı yapmak için, bir kapta bir litre suya bir kaşık Neem yağı ve bir çay kaşığı kabartma tozu karıştırın.

Sonra içindekileri bir sprey şişesine koyun ve bitkilerinizin üzerine püskürtün ve işiniz bitti! Göreceksiniz ki bu sistem ile parazitleri yeşil mücevherlerinizden uzak tutabileceksiniz. Pestisit yapmak kolay, bitkileriniz size teşekkür edecek.

Ancak parazitlerden kurtulmanın başka bir yöntemine de dikkat çekiyoruz . Yukarıda belirtilene ek olarak, doğal bir böcek ilacı görevi gören başka bir karışım da oluşturabilirsiniz. Bu ikinci durumda, yalnızca sıvı sabuna ihtiyacınız olacak. Nasıl devam edilir?

Neem yağı (bir çay kaşığı) ve birkaç damla sıvı sabunu bir litre suya koyun . Ayrıca bu durumda yaptığınız karışımı bir sprey şişesine koyup bitkilerinizin gövdesine, yapraklarına ve toprağına nebülize edeceksiniz.

Yine de dikkatli ol! Bu doğal pestisitlerin günlük olarak kullanılması gerekmez . Son tarihlere saygı gösterin. Bu karışımların sadece haftada bir kez kullanılması tavsiye edilir . Peki siz bu yöntemlerden haberdar mıydınız? Onları bitkilerinizi korumak için kullanacak mısınız? Pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz.

Neem yağı ve kabartma tozu