Doğal gübreyi evde ve kendi ellerinizle nasıl kolayca oluşturabileceğinizi biliyor musunuz? Sadece bu bileşenle bitkileriniz gür ve sağlıklı hale gelir. Bu tekniği hiç denediniz mi?

Tüm yıl boyunca sağlıklı ve bereketli bitkilere nasıl sahip olunur? Tek yapmanız gereken bu doğal gübreyi yaratmak . Basit bir bileşen sorununuzu sonsuza dek çözecektir.

Doğal gübre: neden bitki bakımı için tercih edilmeli?

Bir bitki aşığı mısınız , ancak onların sağlıklı ve güçlü büyümelerini görmekte zorlanıyor musunuz? Acemi değilsin ama terasını veya evini bu güzel yaratıklarla doldurmayı seviyorsun ama onlara nasıl bakacağını bilmiyor musun ?

Bitki gübresi

Bu sorulara evet cevabı verdiyseniz, bilin ki bir çözümü var. Hepimiz bitkilerin tıpkı insanlar gibi olduğunu biliyoruz: güçlü ve sağlıklı büyümek için gerekli tüm besinlere ihtiyaçları var örneğin mineraller gibi.

Bu nedenle piyasada birçok gübre var ama her zaman doğal değil. Yine bu şekilde tanımlanan gübreler , ister bahçede ister saksıda olsun bitkilerin bakımı için önemlidir .

Yine de sizi temin edebiliriz ki doğal gübreler , suni olanlara kıyasla tüm yıl boyunca sağlıklı ve bereketli bitkilere sahip olmanızı sağlayacaktır. Kendi ellerinizle ev yapımı bira yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bitkilerinizi gübrelemek için ihtiyacınız olan tek şey bu bileşen.

Bitkilerinizi doğal olarak gübrelemek için gizli içerik

Tüm yıl boyunca sağlıklı ve bereketli bitkilere sahip olmak için onları gübrelemeniz gerekir . Gübreler sorununuzun çözümü. Erkekler için biraz vitamin gibidirler. Aynı şekilde bitkiler de gelişmek için besin maddelerine ihtiyaç duyarlar.

Bitki

Bu nedenle, aslında bitkiye büyümeleri için gerekli besinleri sağlayan gübreler kullanılır . Gübreler mineral, organik veya biyolojik olabilir : Gübrelemeniz gereken bitkinin türüne de bağlı olarak en uygun olanı seçmeniz gerekecektir.

Genel olarak gübreler, toprağın özelliklerini dengeleyen , bitkilerin güçlü ve sağlıklı büyümesini sağlayan potasyum, fosfor, azot ve diğer makro ve mikro elementlerden oluşur .

Örneğin azot yeni sürgünlerin doğmasını sağlarken, fosfor yeni köklerin oluşmasını sağlar. Potasyum ise çiçek ve meyvelerin çiçeklenmesini ve renklenmesini garanti eder. Döllenecek bitkilere göre de birçok gübre olduğunu daha önce söylüyorduk.

Örneğin, yeşil dış mekan bitkileri azot bakımından zengin gübrelere ihtiyaç duyar . Apartman daireleri ise fosfor ve potasyumca zenginleştirilmiş bir gübreye ihtiyaç duyarlar . Potasyum, fosfor ve nitrojen yerine aromatik olanlar .

Her zaman sağlıklı ve bereketli bitkilere sahip olmanızı sağlayacak doğal bir gübreyi kendi ellerinizle yapabileceğinizi biliyor muydunuz ? İhtiyacınız olan tek şey bir bileşen . Ne hakkında konuşuyoruz? Sadece biraz Epsom tuzu !

Bu ürünü alın ve sonucun ne olduğunu göreceksiniz! Kendi doğal gübrenizi nasıl yapabilirsiniz? Prosedür gerçekten çok basit. Öncelikle, ürünü buharlaştırmak için ihtiyaç duyacağınız bir sprey şişesi satın alın .

O zaman 250 ml suya, yarım yemek kaşığı Epsom tuzuna ihtiyacınız olacak ve başka bir şeye ihtiyacınız olmayacak . Devam edelim. Suyu koyacağınız bir kap alın . Yarım yemek kaşığı Epsom tuzu ekleyin ve malzemeleri karıştırın.

Ürünü sprey şişenize dökün. Bitti, ev yapımı karışımınız hazır . Bu karışımı bitkilerinizin üzerine, gövde ve yapraklarını dikkatlice ıslatarak püskürtün . Daha iyi sonuçlar için bu doğal gübreyi bitkinin toprağında da kullanabilirsiniz .

Birkaç gün içinde inanılmaz bir değişiklik fark edeceğinizi göreceksiniz : bitkileriniz daha parlak, daha sağlıklı ve güçlü yapraklarla görünecek. Kısacası, bazen bitkilerimizin ömrünü kurtarmak veya iyileştirmek için çok az şey yeterlidir. Bu doğal ilaç , tüm yıl boyunca sağlıklı, gelişen bitkilere sahip olmanıza yardımcı olacaktır . Peki siz bu sistemden haberdar mıydınız?

Epsom tuzu