Sağlıklı ve güzel orkide? Bu tamamen doğal gübre ile yeşil başparmak olmadan bile çok uzun süre güçlü olacaktır.

Bir orkide sadece güzel ve inanılmaz tonlarla dolu değil, aynı zamanda yaşamı boyunca çok fazla bakıma ihtiyaç duyan bir bitkidir. Tedavisi en zor türlerden biri olduğu için yeşil başparmağı olmayanlar sektördeki bir profesyonelden yardım almalıdır. Nem ve ışık isteyen bir bitkidir fakat aynı zamanda köklerinin çürümemesi için hareket ederken dikkatli olunmalıdır. Nasıl daha güçlü ve daha güzel hale getirilir? Sadece bir doğal bileşenle mükemmel bir gübre elde edersiniz.

Sağlıklı orkideler, dikkat edilmesi gereken faktörler

Bitki severler her zaman klasik yeşil parmaklara sahip değildir, bu nedenle birçok durumda bütünlükleri gözden kaçabilir. Özellikle orkide, genellikle kişinin evini süslemek için seçilen güzel ve zarif bir bitkidir.

sağlıklı orkide

Tüm eve romantik bir hava katmak için klasik ve zarif renklerle çok sayıda ve farklı tip vardır . Tüm bunların karşılığında ise birincil gereksinimlerine uygun olarak ilgi, ışık ve su isterler. Bu nedenle, onu her zaman hastalıklardan veya hatalardan koruyamayacağı konusunda hemfikirdir, aslında çoğu zaman ve isteyerek ona çok fazla su veririz veya her halükarda yanlış şekilde sularız.

Sektör profesyonelleri , sürekli endişelenmeden güzel ve sağlıklı bir bitkiye sahip olmak için küçük bir sır vermek istediler .

Orkide için doğal gübre – sadece bir bileşen yeterlidir

Herkesin hayatında en az bir kere kendi sağlıksız, kökleri çürümüş, yaprakları donuk orkidesini görmüş. Tüm fidancıların kullandığı doğal solüsyon, olağanüstü renkli çiçeklere sahip, güzel, güçlü ve sağlıklı bir bitkiye sahip olmanızı sağlar .

Önemli olan kimyasal kullanmamak, doğal ve genellikle evde kullanılanları tercih etmektir. Kahraman , bitkiler ve sağlık söz konusu olduğunda gerçek bir müttefik olan mısır nişastasıdır .

orkideler için mısır nişastası

Temel amacı, sağlam ve sağlıklı kökler geliştirmek, parazit saldırılarına karşı koymak ve aynı zamanda su akışını düzenlemektir. Orkidelerin her zaman korunabilmesi ve güzelleşebilmesi için soğuk mevsimde kullanılır.

Bu nasıl kullanılır? İki farklı şekilde, aslında bir çay kaşığı mısır nişastasını alıp suda eritebilirsiniz. Daha sonra orkide toprağını bu güçlü gübre ile sulayacaksınız. İkinci yöntem ise çürümüş kökleri korumaktır. Geri kazanılamayanları çıkararak, bitkiyi su ve mısır nişastası içeren bir kaba koyun.

Sodyum, kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi mineral tuzları açısından zengin doğal bir ilaçtır . Herhangi bir kontrendikasyonu yoktur ve bitkiyi tekrar rayına oturtmak için idealdir. Yıl boyunca güzel orkideler elde etmek için herhangi bir hastalıkla mücadele etmek için de kullanılır.