Bir kot pantolon olsa bile pantolonu ortadan sıkıştırmak çok kolaydır: tek ihtiyacınız olan bir iğne ve iplik.

Pantolon çok bol

Kot pantolonlar tüm dünyada gündelik giyimin bir simgesi haline geldi, ancak bizi her zaman istediğimiz gibi giydirmiyorlar. Bu yüzden onları kendinize nasıl uyduracağınızı bulmak güzel bir tasarruftur.

Kot pantolon, en dayanıklı ve uzun ömürlü pantolonların tarihçesi

Geçmişleri uzun ve büyüleyicidir ve zaman içinde tüm zamanların en çok yönlü ve popüler giysi parçası haline gelmiştir.

Kot pantolonun tarihi, Amerikalı madencilerin ve kovboyların işlerini yapmak için sert, dayanıklı pantolonlar giymeye başladıkları 19. yüzyılın ortalarına kadar uzanıyor . Sağlam ve aşınmaya karşı dayanıklı bir kumaştan üretilen pantolonlar, koyu mavi rengi ve sağlam yapısı nedeniyle ” blue jeans ” olarak adlandırılıyordu.

Kot

Yıllar geçtikçe kot pantolonlar giderek daha popüler hale geldi ve anın ihtiyaç ve trendlerini karşılamak için gelişti. 50’li ve 60’lı yıllarda skinny jeans gençlik isyanının ve rock ‘n’ roll kültürünün simgesi haline geldi.

Fil ayağından sigaraya

1970’lerde, benzersiz stilleri ve vücudu inceltme yetenekleri sayesinde kloş kot pantolonlar son derece popüler hale geldi. 80’ler asitle yıkanmış kot pantolonların ve taşlanmış şekillerin piyasaya sürüldüğünü görürken, 90’lar bol ve büyük boy kotların ortaya çıkışını gördü.

Son yıllarda yırtık kot pantolonlar gerçek bir kült nesne haline geldi. Başlangıçta geçici bir heves olarak görülen bu tarz o kadar popüler hale geldi ki birçok giyim markası çeşitli tasarım, şekil ve renklerde yırtık kot pantolonlar üretiyor.

Yırtık kot

Yırtık kot pantolonların çekiciliği, her durumda giyilebilmeleri ve her kıyafetle kombinlenebilmeleridir . Günlük bir görünüm için bir t-shirt ve spor ayakkabı ile giyilebilir veya daha şık bir ortam için deri bir ceket ve bot ile eşleştirilebilir.

Ayrıca, mevcut çok çeşitli boyut ve şekiller sayesinde, kalıpları çok rahat ve her vücut tipine uygundur .

Kot pantolonlar o kadar çok yönlü bir giysi ki, yüksek moda dünyasına bile ulaştılar. Birçok ünlü tasarımcı, defileleri sırasında jean koleksiyonları sunarak jeanlerin zarif ve sofistike olabileceğini kanıtladı.

Pantolon merkezden nasıl sıkılır

Kot pantolonunuzu kasıktan itibaren sıkmak ve aşağı sarkmasını önlemek için şu basit adımları uygulayabilirsiniz:

Pantolon merkezden nasıl sıkılır
  • İlk olarak, kasık açıkta kalacak ve görünür olacak şekilde pantolonu katlayın.
  • Ardından, bir iğne ve iplik ile pantolonun iç kısmındaki kasık dikişi boyunca dikin.
Pantolonu merkezden sıkın
  • Pantolonun kırışmasını veya büzülmesini önleyerek yalnızca fazla kumaşı sıkıştırdığınızdan emin olun.
  • Düzgün bir şekilde oturup oturmadıklarını görmek için dikiş yaptıktan sonra pantolonu deneyin. Hala yeterince sıkı değillerse, daha fazla dikiş ekleyerek işlemi tekrarlayabilirsiniz.
Kırpılmış kot kasık
  • İstediğiniz kalıbı elde ettiğinizde, pantolonunuzda büyük veya göze hoş görünmeyen kırışıklıkları önlemek için fazla kumaşı kesmeyi unutmayın.

Alternatif olarak, daha iyi bir uyum için gerekli ayarlamaları yapmak üzere kot pantolonunuzu profesyonel bir terziye veya terziye götürebilirsiniz .

ev