Böceklerle ve özellikle sineklerle savaşmanıza yardımcı olacak bir ürün olan kahve telvesi ile böcek ilacının nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır. Bu, bazı çok yaygın sorunları çözer.

Kahve telvesine nasıl yeni bir hayat vereceğimizi açıklıyoruz . Onları atmak yerine bu harika ürünü yaratın. Pişman olmayacağınızdan eminiz.

Kullanılmış kahve nasıl geri dönüştürülür

Bu lezzetli içeceği tükettikten sonra kahve telvesini çöpe atan o kadar çok insan var ki . Yine de, fonları yeniden değerlendirebileceklerini ve ona inanılmaz başka kullanımlar sağlayabileceklerini çok az biliyorlar.

Örneğin kahve telvesini bahçe için gübre olarak kullanabilirsiniz . Tek yapmanız gereken, nasıl yeni bir hayata kavuşacaklarını görmek için en sevdiğiniz bitkilerin toprağına kahveyi dökmek.

Bunları yeniden kullanmanın bir başka yolu da kokuları nötralize etmektir . Aslında kahvenin çok özel bir aroması vardır ve bu aroma, buzdolabından yayılanlar gibi evimizdeki pek çok hoş olmayan kokunun üstesinden gelmeyi başarır.

Kahve telvesi nasıl geri dönüştürülür

Bunu herkes bilmese de, kahve telvesi ayrıca örneğin tencere ve tavaları temizlemek için kullanılabilen büyük bir aşındırıcı güce sahiptir . Aşındırıcı ve eksfoliye edici güçleri sayesinde, fonlar cildimizden ölü hücreleri yok etmek için kullanılabilir.

Ayrıca başka bir cilt lekesi olan portakal kabuğu derisine karşı koymayı da başarırlar . Günlük iyileşmeleri fark etmek için dairesel hareketlerle masaj yapmanız yeterli olacaktır. Kahve telvesi , örneğin stres veya dengesiz beslenme nedeniyle hafif bir düşüş fark ettiğimiz noktalarda saçlarımızın yeniden uzamasına yardımcı olmak için de kullanılabilir .

Ve sonra kahve telvesi çizilmiş mobilyaları onarmak için kullanılabilir . Tek yapmanız gereken, çizik mobilyalara sürmek için fonlar ve biraz zeytinyağı ile bir macun oluşturmak. Ve neden bu kadar çok insanın pencere kenarlarına kahve telvesi koyduğunu bilmiyorsanız, nedenini aşağıda açıklayacağız.

Kahve telvesi ile böcek ilacı

Size daha önce de söylediğimiz gibi, kahve telvesi asla atılmamalı ve yeniden kullanılmalıdır . Bugün, bu fonların yaydığı inanılmaz kokudan yararlanan, onları geri dönüştürmek için bir yöntem açıklayacağız.

Aslında kahve kokusu evin her köşesinden gelen kötü kokuları etkisiz hale getirebilir ama başka bir şeyi de etkisiz hale getirebilir: böcekler .

Kahve telvesi ile böcek ilacı

Özellikle kahve telvesi sinekleri uzak tutmak için özellikle etkilidir . Bu nedenle kahve telvesi ile böcek ilacı yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bu malzeme ile birkaç bardağa doldurup balkonlara veya pencerelerinizin pervazlarına yerleştirmek. Bu basit bir yöntem ama mükemmel çalışıyor.

Bu kokuya dayanamayan sinekler evinize girmekten böyle vazgeçecek. Eskilerini değiştirerek kahve telvesini periyodik olarak değiştirmeniz gerekeceğini unutmayın. Ancak bu şekilde kahve aromasının zaman içinde yoğun ve etkili kalmasını sağlayabileceksiniz. Böceklerin evinizden uzak duracağından eminiz.