Saçı çözmek ve daha fazla esneklik ve parlaklık kazandırmak için genellikle saç kremi kullanırız. Bu tedavi özellikle kalın, kıvırcık, dalgalı veya kıvırcık saçlar için yararlıdır. Bununla birlikte, istenen etkileri elde etmek için saç kremini iyi kullanmanız gerekir. İnsanların saç kremi ile yaptığı bu 5 hataya bir göz atın.

Yumuşak ve parlak saçlar bulmak için saç kreminizi iyi uygulamanız önemlidir. İşte kaçınılması gereken 5 yaygın hata.

İnsanların saç kremi ile yaptığı 5 hata nedir?

  1. Yanlış saç kremi kullanmak

Saç kreminizi saç tipinize göre seçmelisiniz. Örneğin, ince saçlarınız varsa, saç kreminiz  hafif olmalı ve düzleştirme etkisinden kaçınmak  için saça daha fazla hacim katacak şekilde tasarlanmalıdır  . Kalın veya kıvırcık saçların kurumasını önlemek için  çok besleyici bir saç kremi  gerekir.  Nem ile kabaran dalgalı saçlara gelince, nemlendirici bir saç kremi gerektirir. Kıvırcık saçlar için saç kremi uygulamaktan kaçının. Onları ağırlaştırabilir ve hızlı bir şekilde yağlı hale getirebilir.

Bu nedenle, saç kremi bileşimine dikkat etmek önemlidir.  Silikon gibi saça zararlı maddeler içermemelidir  . İkincisi kesinlikle saçı parlak, pürüzsüz ve esnek yapar, ancak uzun vadede ona zarar verebilir. Gerçekten  de silikon  , çevresinde oluşturduğu film nedeniyle saçı boğar .

yumuşak saç

  1. Yanlış miktarda saç kremi kullanmak

Az miktarda saç kremi kullanmak, hatta aşırı kullanmak saçınız için kötüdür. Yıkadıktan sonra  saçlarınız ağırlaşıyor ve çabuk yağlanıyorsa,  tedavinizi gereğinden fazla kullanmışsınız demektir. Öte yandan, saçınız hala dokunulamayacak kadar kuruysa, dozu artırmanız gerektiği anlamına gelir. Saçınız için doğru miktarı bulmak için, ürünü bir tutam kullanarak başlayın. Saçınızı parmaklarınızla nazikçe açın.  İkincisi kolayca kayıyorsa, miktarın yeterli olduğu anlamına gelir. Değilse,  saçınızı daha iyi çözmek için biraz ekleyin

  1. Islak saça saç kremi uygulayın

Saç kreminin faydalarından yararlanmak  için havluyla nemi alınmış saça uygulanmalıdır. Saç hala ıslakken, saç  kremi çalışır ve liflere nüfuz etmez.

Ayrıca saç kreminizin kuru saçlarınızı onarmadığını fark ederseniz, doğru şekilde uygulasanız bile şampuanınızı uygularken bir şeyler ters gitti demektir.  Bu nedenle, kırılgan hale gelebileceğinden   saçınızı  hala ıslakken fırçalamanız önerilmez .  Gerçekten de, ıslandıklarında saç doğal sebumunu kaybeder ve bu da onu dış saldırılara karşı daha hassas hale getirir. Bu nedenle  onları tarakla değil, parmaklarınızla çözmeniz gerekir.

  1. Saç kremi hızlı bir şekilde durulayın

Saç kreminin etkili  olabilmesi için birkaç dakika açık kalması önemlidir.  Tedaviyi bir dakika sonra durulamak saçınızı parlak ve yumuşak hale getirmeyebilir. Bu nedenle  belirtilen mola süresine uyulması önemlidir. Bu, saçınızın kremi daha iyi emmesini ve istenen etkiyi elde etmesini sağlar.

  1. Köklere saç kremi uygulayın

En yaygın hata köklere saç kremi uygulamaktır. Bu tedavi sadece boyunuzu korumak  için tasarlanmıştır  ve saç derisine uygulanmamalıdır. Gerçekten de saçınızı şampuanla yıkadığınızda saç derisindeki fazla sebumu temizlersiniz. Ancak saç kremini köklerinize sürerek  saç deriniz hızla yağlanır.    Bu, ikinci bir yıkama gerektiren düzleştirilmiş, daha az hacimli saçlara neden olur.

şampuandan sonra uygulayın

Şampuanınızı saç kremi ile değiştirmek mümkün mü?

Bir süredir, saç kremi yükselişte. Birçok kadın  gerçekten de birlikte yıkanmanın takipçisidir.    Bu teknik  , saçı sadece saç kremi ile ve şampuansız yıkamaktan ibarettir.

Sülfat gibi deterjan etkisi olan bileşenlerden oluşan şampuanın saç için agresif olduğu düşünülür, dolayısıyla saç kremi kullanılır. Nemlendirici özelliği sayesinde saç tellerine saldırmaz, saçı yıkar,  kabaran ve kuru uçları onarır  . Ayrıca saça zarar vermediği için pullar kapalı kalır ve bu nedenle uyguladığınız herhangi bir renklendirme uzun süre kalıcı olur. Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, tedavinizi dikkatli bir şekilde seçmeniz önemlidir.  Saçınızın ihtiyacına bağlı olarak , argan yağı veya karite yağı gibi  yumuşatıcı yumuşatıcılar veya nemlendirici nemlendiriciler  içeren bir saç kremi seçebilirsiniz. bal, bitkisel gliserin veya aloe vera gibi. Buğday veya yulaf gibi saçı korumaya ve saç yapısını yenilemeye yardımcı olan proteinleri unutmadan.

Bununla birlikte, birlikte yıkama saçın bakımını yapsa bile, özellikle yağlı saçlarınız varsa, saç derisini boğma veya hatta saçı ağırlaştırma riskiyle bu tekniği günlük olarak tekrarlamamanız önerilir.

Bu hatalardan kaçınarak saç kreminin tüm özelliklerinden yararlanacak ve böylece parlak ve esnek saçlara kavuşacaksınız.