Köksüz orkide yetiştirmek mümkün mü? Soğan sayesinde bu bitkinin rengarenk çiçekleri olur.

soğan yetiştir

Bitkilere ve orkidelere tutkun olmak gerçekten gurur verici. Ancak ne yazık ki bunlar günlük ihtiyaçları olan ve beslenmeden, sudan ve ilgiden mahrum bırakılamayan canlılardır. Hak sahibi onları mümkün olan en iyi şekilde yönetemeyince, fidanlık sahiplerinin kendilerini ilgilenecek bitkilerle bulması, sık sık ve isteyerek olur. Köksüz bir orkide soğan yardımıyla kurtarılabilir ve uzmanlar bunun nasıl yapılacağını açıklıyor.

Köksüz orkide: nasıl çiçek açar?

Orkideler, sürekli dikkat gerektiren çok özel bitkilerdir. Sudan yere, bu bitki dikkatin dağılmasına izin vermez . Köksüz bir orkide ilerleyemiyor gibi göründüğünde sektördeki fidancıların anlattığı bir yöntem vardır. Bu video eğitimleri, bitkinin güzelliğini yeniden keşfetme ve çiçek açmasına izin verme tekniğini gösterir.

Açıkçası, bitkiye zarar vermemek veya başka bir zarara neden olmamak için bir uzmanla iletişime geçmek her zaman daha iyidir. Genel olarak, bu tür bir orkide topraktan ve “kuru / ölü” köklerden temizlenmelidir. Bu işlemden sonra bir litre su ve kabuğu çok küçük doğranmış bir soğan bir kaba boşaltılır.

Köksüz orkide

Elde edilen gübre, yeni kökler oluşturabilmek ve rengarenk çiçekler geliştirebilmek için gerekli olacaktır . Bitkiyi, sadece köklerin bir kısmına kadar kaplaması gereken bu maddenin içine koyun, daha fazlasını değil. İki hafta içinde ilk güçlü kökler gelişmeye başlar ve orkide yeniden saksılanabilir.

Orkideler için soğan: yararları ve püf noktaları

Soğanın özelliklerini ve bitkiler için kabuğunu çok az kişi bilir . Birçok geleneksel yemeğin temel malzemesi veya kahramanı olarak mutfakta kullanılan bir malzemedir. Kabuk, özelliklerinin her tür bitkiyi besleyebileceği ve koruyabileceği bilinmeden, normalde organik atıklarla birlikte atılır.

Bitkiler için soğan ilacı

Bitkiler için doğal   ve güçlü bir gübre oluşturmak için soğan infüzyonu kesinlikle hemen benimsenecek olandır. Nasıl hazırlanır?   Bir litre su içeren bir kap alın ve kabukları gece boyunca ıslatın. İşlemi hızlandırmak istiyorsanız, kabukları sadece 10 dakika kaynatın.

İçeriği filtreleyin ve doğal bitki gübresi kullanıma hazırdır. Açıkçası, bu bileşen doğrudan toprakta kullanılabilir. Hatta küçük parçalara ayırarak bitkinin toprağına gömülür ve tüm özellik ve faydalarının aktarılmasını sağlar.

Kısacası bu madde güçlüdür ve rengarenk çiçekleri ve çok güçlü kökleri ile orkidenin güzelliğini yeniden kazanmasına yardımcı olur.

ev