Tencere ve tavalardaki kabuklanmaları hızlı, ucuz ve hepsinden önemlisi çok etkili bir şekilde gideren bir bileşen vardır.

Pan kabuklanmaları

Mükemmel yemekler pişirmek birçok kişinin tutkusudur, ancak mükemmel sonuçlar elde etmek için çokça pratik yapmanız gerekir. Dahası, kalite ve taahhüdün yanı sıra lezzetli yemekler yapabilmek için doğru araçlara da sahip olmanız gerekir. Ancak herkesin dikkatinin dağılması ve tavayı veya tencereyi ocakta çok uzun süre bırakması olabilir .

Neler olduğunu anladığınızda artık çok geçtir: tava çoktan yanmıştır. Nasıl temizlenir? Kabuklaşmayı kaldırarak tavayı eski haline getirmenize izin veren oldukça basit ve hızlı yöntemler vardır : bu şekilde gelecekte yeniden kullanmak mümkün olacaktır.

Bu çözümle tava tekrar yeni gibi: tüm adımlar

Kireçlenmiş tavaları ve tencereleri temizlemenin en iyi yolu, kabuklanmaları basit ve ekonomik bir şekilde ortadan kaldıran ve herkesin elinde bulunan bir bileşene güvenmektir: Açıkça sodyum bikarbonattan bahsediyoruz, temizlik yapmak zorunda kalmayı çok daha az sinir bozucu hale getirecek mükemmel bir çözüm . yanmış tava. Yapmanız gereken tek şey, tozu suyla aşırı seyreltmekten kaçınarak, kirli kapların dibine geniş bir tabaka kabartma tozu serpmek.

Yanmış tavaları temizleyin

Ardından, ovmak ve durulamak için aşındırıcı bir sünger veya metal bir kazıyıcı kullanmadan önce yaklaşık 30 dakika beklemeniz gerekir : etkinlik garanti edilir. Tencere ve tavaların dışını ise karbonat, sirke ve limon suyu ile temizleyebilirsiniz . Kirin sihir gibi yok olması için her malzemeden iki yemek kaşığı karıştırın ve elde edilen macunla tavaların dışını ovalayın.

Huysuz bir tavayı temizlemenin başka bir yolu da kabartma tozuyla birlikte beyaz sirke kullanmaktır . Bu yöntemin iyi çalışması için önce tavadan olabildiğince fazla yanmış yiyecek alın. Bu noktada tava tekrar ocağa konur ve cızırdayana kadar ısıtılır. Daha sonra sıcak tavaya bir bardak su veya yarım bardak su ve yarım bardak beyaz sirke ilave edilerek kaynamaya bırakılır.

Kabuklu tava ketçap ile de temizlenebilir.

Bu arada, bir spatula veya kazıyıcı kullanarak tavanın altını temizleyin, yanmış yiyecek parçalarını çıkarın. Ardından tavayı kurutmadan veya temizlemeden sıvıyı lavaboya dökün . Son adım, kabın tabanını kabartma tozu ile cömertçe serpmek ve soğumaya bırakmaktır. Nemli bir aşındırıcı sünger veya naylon bir fırça ile tavanın altını kuvvetlice ovalayın. Herhangi bir kabuklanmayı giderdikten sonra, yıkama ve kurutma işlemine devam edin.

kabuklanmayı ortadan kaldıran bileşen

Son olarak, tavadaki kabukları çıkarmanın bir başka güzel yöntemi de… ketçap. Aslında lezzetli ürün, yanıkları gidermek için mükemmel bir iş çıkaran asetik asitle yüklü sirke içerir. Kabuklanmaları gidermek için, tavayı kalın bir ketçap tabakasıyla yağlayın ve yaklaşık yarım saat bu şekilde bırakın. Bu sürenin sonunda tahta bir spatula alın ve kalıntıları kazıyın: işlemi tamamladıktan sonra tavayı yıkayın ve kurumaya bırakın.

ev