Limonun içine bir tornavida sokun, bu sırrı hala çok az kişi biliyor: sadece denemelisiniz.

Limonlu tornavida

Yaz aylarında susuzluğu gidermek için içecek yapımında kullanılan çok sayıda narenciye arasında  limon eksik olamaz  , hem limonata gibi içecekler hem de hem alkollü hem de alkolsüz çeşitli aperatifler için faydalıdır. Pek çok kişi, limonun, iyi bilinen asidik tadı garanti etmenin yanı sıra,  sayısız faydalı özelliği nedeniyle sıklıkla seçildiğini  ve bu nedenle ünlü turunçgillerin İtalyan mutfağında asla eksik edilmediğini bilir. Aslında limonlar özellikle potasyum ve C  vitamini açısından zengindir.  Bu son element, antioksidan ve antiinflamatuar etkisi göz önüne alındığında en çok aranan elementtir.

Limonun içindeki tornavidayla harika bir çözümünüz var: burada nasıl yapılacağını açıklıyoruz

Hepsi bu kadar değil, çünkü limon, özellikle vücut için faydalı olan birçok başka eylemle de bilinir.  Örneğin antiromatizmal etkisinin yanı sıra sindirimi  ve diürezi destekleme  yeteneğini de düşünelim  .

Limonlar

Ayrıca limon, mükemmel hipotansif etkisi göz önüne alındığında, yüksek tansiyona çare olarak sıklıkla tavsiye edilir. Son olarak yeterli limon tüketimi, kalbi kalp-damar hastalıklarından korumak  , böbrek taşlarını önlemek, demir ve kolesterol düzeylerini iyileştirmek için idealdir  .

Kısacası limon  en iyi doğal takviyelerden biridir  ve garanti edebileceği tüm faydalar nedeniyle her zaman diyetimizin bir parçası olması gereken bir narenciye meyvesidir.

Ancak limonun başka amaçlarla da kullanılabileceğini herkes bilmiyor. Örneğin belki de hiç kimse çok ilginç makyaj yapmak için limon kullanmayı denememiştir.

Ancak son günlerde  çare internette viral hale geldi  ve birçok kullanıcının dikkatini çekti. Tam olarak neyle ilgili?

İhtiyacınız olan tek şey bir tornavidayla birlikte bir limon almak   . Muhtemelen hiçbirimiz limonun içine tornavida sokmadık ama bu basit hareket asla hayal edemeyeceğimiz faydalar sağlayabilir.

Yapmamız gereken ilk şey limonu alıp elimizi üzerine koymak ve  masanın üzerinde  en az birkaç kez bir taraftan diğer tarafa yuvarlamaya başlamak. Basıncı aşmamaya dikkat etmeliyiz, aksi halde turunçgillere zarar vermiş oluruz.

Limon deliği ile sıkma israfsız yapılacak

Neden bu limonu yuvarlayasınız ki? Bu sayede  meyve daha yumuşak hale gelecek  ve dolayısıyla bir sonraki adım çok daha kolay gerçekleştirilebilecektir.

limon makyajı

Şimdi tornavidayı alıp limonun alt ucuna yerleştirmeye başlayalım. İçeri girdikten sonra  tornavidanın  diğer taraftan dışarı çıkmadan derine nüfuz etmesini sağlıyoruz .

Bu adım tamamlandıktan sonra artık tornavidayı limondan çıkarabiliriz. Narenciye ağaçlarında artık gözle görülür bir delik olacak  ve bu daha sonra yapmamız gerekenler için faydalı olacaktır.

Bir bardak alıp içerideki limon suyunu sıkmaya başlıyoruz ve   az önce açtığımız delikten dışarı çıkmasını sağlıyoruz .

Böylece  çok fazla israf etmeden sadece biraz limon suyu elde etmiş olacağız  . Daha fazla meyve suyuna ihtiyacımız olduğunda turunçgilleri tekrar yuvarlayın, yumuşatın ve sıkmaya devam edin.

ev