Evdeki tüm çiçeklerin altına bir damla damlatmak yeterli olacaktır: bu şekilde çiçeklenme açısından en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. İşte ödemeniz gerekenler.

çiçek sıvı

Birçok insan kendi evlerinde bitki yetiştirmekten keyif alır. Yine de çiçeklenme süreci söz konusu olduğunda herkes mükemmel sonuçlar elde etmeyi başaramaz. Bu anlamda optimum artışlara sahip olmak, böylece bitkilerinizin tatmin edici bir şekilde çiçek açacağına güvenebilmek için, burada gerçekleştirilmesi çok yararlı ve basit bir doğal yöntem bulacaksınız .

Bütün ev çiçeklerinin altına bir damla yeter

Yukarıda belirtilen amaca ulaşmak için mutlaka bazı adımların atılması gerekecektir.

Burada bitkilerinizin etkili bir şekilde çiçek açmasını sağlamak için size çok yardımcı olacak özel bir ilaca güvenebilirsiniz. Bunun için ne gerekli olacak? Uygulama için, daha sonra parçalara ayırmanız gereken 10 defne yaprağına ihtiyacınız olacak.

Defne

Onları doğradıktan sonra küçük bir cam kavanoza koymanız gerekecek.

Bu noktada ikinci malzemeyi yani dökeceğiniz pirinci 10 yemek kaşığına denk gelecek miktarda ilave etmeniz gerekecek . İki malzemeyi mükemmel bir şekilde karıştırın ve ardından son adımlara göre devam edin.

Bu yöntemi gerçekleştirmek için son çalışmalar

Önceki malzemelere 300 ml su ekleyerek işleme devam edin ve kavanozun içine konulan tüm malzemeleri iyice karıştırın. İkincisini uygun kapakla kapattıktan sonra solüsyonu 24 saat dinlenmeye bırakmanız gerekecektir .

Ancak bu süreyi geçmeden önce kavanozu baş aşağı bir rafa koymanız gerekecek , böylece kapaklı taraf yüzeyde kalacak taraf olacaktır.

Akabinde üzerini kuru ve temiz bir bezle örtmeniz gerekecek ve ancak bu adımları tamamladıktan sonra bütün bir gün bu şekilde bırakabilirsiniz.

El bezi

Bu aşamada karışımın başka bir kaba boşaltılması ve aynı zamanda süzülmesi ile işlemin aşamaları devam eder .

Böylece, yeni kapta sadece önceden elde edilen ve 25/30 günde bir bitkilerinizin köklerinin altına dökülmesi gereken solüsyondan gelen su bulunacaktır .

Bu tamamen doğal yöntem güzel bir çiçek açmanıza yardımcı olacaktır .

Çiçeklenme sürecinin önemi ve neden bazen gerçekleşmediği

Bitki türü ne olursa olsun, tüm çabalara rağmen ev bitkilerinin çiçek açmaması olabilir . Bu nedenle, bu özel sektörde çok fazla deneyiminiz olmadığında, belirli önlemleri almanız ve ardından bunları yukarıda açıklanan hile ile ilişkilendirmeniz önemlidir.

Bunun nedeni, bazı botanik faktörlerin, bitkilerin çiçek açmama nedenlerini belirlemede çok yardımcı olabilmesidir.

Örneğin bitki çok gençken geç çiçek açabilir veya hiç çiçek açmayabilir.

Daha sonra bitkilerin iyi bir çiçeklenme için yeterli ışığa ihtiyacı vardır . Bitkilerinizi iyi aydınlatılmış bir pencerenin yanına yerleştirmenin ne kadar önemli olduğunu takip eder.

Soğuk mevsimdeki düşük sıcaklıklar bitkiler için yıkıcı olabilirken, bahar mevsimi iyi çiçeklenme için mükemmeldir.

Budama türü kesinlikle bitkilerin yanlış çiçek açmasına neden olan bir başka nedendir. Bu durumlarda, mükemmel çiçeklenmeden ödün vermemek için sert kesimler yapmamaya dikkat etmek önemlidir.

İkincisi ayrıca güneşe maruz kalmaya ek olarak uygun sulamaya sahip olmalıdır. Ardından , doğal makyajın şaşırtıcı etkilerini defne yapraklarıyla birleştirerek , herkesi şaşkına çevirecek renkler ve güzelliklerle dolu bir çiçek açacağınıza güvenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu oldukça etkili yöntemi kullanmak.

ev