Aşçılar, mutfakta ocağın üzerine un serpmek de dahil olmak üzere mutfakta sık sık hileler kullanırlar.
kaşık soda

Son zamanlarda, geçmişte hiç aklımıza bile gelmeyecek olan doğal mutfak sobası temizleyicilerinin yeni kullanımları ve uygulamaları sürekli deneniyor.

Aşçıların kullandığı yemek pişirme hileleri

Aşçıların kullandığı püf noktaları internette paylaşmak, mutfakta mısır nişastası veya limon gibi çeşitli ürünlerin günün malzemesine veya ununa kadar kullanıldığını görür.

peri kasesi

İkincisi, çoğumuzun evde hazırlamayı sevdiği ekmek veya pizza gibi mayalı ürünlerin üretimi için ana unsurdur. Sizi şaşırtabilecek ve evde kolayca yapabileceğiniz bir dizi alternatif un tüyolarını ve püf noktalarını birlikte keşfedeceğiz .

Çelik ve mutfak sobaları parlıyor ve yeni gibi

Unun çeliği yeniden yeni gibi yapmak için mükemmel bir müttefik olduğunu biliyor muydunuz? Görünüşe göre unun hafif ama hassas aşındırıcı etkisi, en inatçı kirleri bile hızla çıkarabiliyor.
Sirke ve un
Kullanmak için, temizlenecek alanlara az miktarda ürün dağıtın ve ardından sirke veya Marsilya sabununa batırılmış aşındırıcı olmayan bir süngerle silin . Son olarak, harika sonuca hayran olmak için iyice durulayın!

DIY tutkal

Bir sonraki ilginç ve acayip un tüyosu, kendi ev yapımı yapıştırıcınızı yapmak! Uygun yapıştırıcının bulunmaması durumunda geçici bir alternatif olduğundan, bu yapıştırıcının yaptığınız proje için yeterince güçlü olup olmayacağını önceden kontrol etmek önemlidir .

Yapıştırıcıyı oluşturmak için ihtiyacınız olacak:
  • 1 buçuk litre su,
  •  100 gram tip 00 un.

Bir tencerede suyu kaynayana kadar ısıtmakla başlayın, ardından ısıyı düşürün ve topaklanmayı önlemek için kuvvetlice karıştırarak elenmiş unu yavaş yavaş ekleyin . Karışım tamamen kalınlaştığında ev yapımı yapıştırıcı hazırdır. Ancak kullanmadan önce soğumasını beklemek önemlidir .

Sadece ocakta değil: un sizi karıncalardan da kurtaracak

Karıncalar , fark edilmeleri zor olduğundan ve her yerde bulunabileceklerinden özellikle yaz aylarında evde yaygın bir sorundur . Neyse ki un burada da yardımcı olabilir.

mutfaktaki karıncalar

Etkilenen bölgelere dağıtmak yeterli olacaktır, ancak yeni bir istiladan kaçınmak için karıncaların kökeninin belirlenmesi tavsiye edilir. Un sayesinde karıncalar kapana kısılacak ve artık yaklaşmayacaktır.

Tabaklar ve çanak çömlek

Çok kirli bulaşıkları temizlemenin hızlı bir yolunu arıyorsanız , unu Marsilya sabunu, sirke veya limon suyu gibi diğer doğal temizlik ürünleriyle birlikte kullanmanızı tavsiye ederim .

Yıkarken, lavabonun kasesine bir kaşık un ekleyebilirsiniz ve sonuç dikkat çekici olacaktır. Ancak, kalıntıları önlemek için bulaşıkları iyice durulamak önemlidir .

tencere temizleme

Çok baharatlı yemekler hazırlarken tencere, tava ve kızartma tavalarının çok kirlenmesi   normaldir Yağ lekelerinden kurtulmak için un harika bir çözümdür çünkü sıvıları anında ve sorunsuz bir şekilde emer.

Kullanmak için, etkilenen bölgeye yayın, bir süre etki etmesi için bırakın ve ardından bir süngerle ovun. Leke tamamen çıkmadıysa, tamamen kaybolana kadar işlemi tekrarlayın. Son olarak, temiz yüzeyi iyice durulamak önemlidir.

ev