İşte yastıklardaki ter kokusunu gidermenin yöntemi. Bu yöntem gerçekten şaşmaz ve bunu bizimle birlikte keşfetmek için okumaya devam etmeniz yeterli.

Lekeli yastıklar

Sıcakların gelmesiyle birlikte terlemeye başlarsınız ve ter kokusu her yere ulaşır. Aslında sadece kıyafetlerin üzerinde değil, uyuduğumuzda yatakta da. Sadece çarşaflar değil, yastık kılıfları ve özellikle yastıklar da . Kötü kokuyu gidermek bazen sanıldığından daha zor olabilir.

Özellikle daha sonra onları mahvetme riskine girmemek için dikkatli olmak istediğinizde. Temiz bir yatakta uyumak sadece çarşaf ve yastık kılıflarını sık sık yıkayıp değiştirmek değil, aynı zamanda yatak ve yastıkta olabilecek lekelerin de temizlenmesi anlamına gelir. Bugün bu son duruma bakacağız.

Yastıklarda ter kokusu var

Hatta bir sonraki paragrafta size yastıklardaki ter lekelerini çıkarmanın şaşmaz bir yöntemini göstereceğiz . Çok fazla ürüne ihtiyacınız olmayacak ve büyük olasılıkla bunları evinizde zaten bulacaksınız. Oldukça ekonomik olmasının yanı sıra zarar vermeyen doğal ürünlerdir. Aşağıda her şey var.

Yastıklardan ter kokusu geliyor: İşte nasıl düzeltileceği

Söylediğimiz gibi ter sadece yastık kılıflarında değil, yastığın kendisinde de leke bırakabilir . Yastığı daha da korumak için her zaman yastık kılıfından önce yastık kılıfı kullanılması tavsiye edilir ancak halihazırda sarı ter lekeleri varsa ne yapacağımıza bakalım.

Yapılacak ilk şey onu kaplayan yastık kılıflarını çıkarmaktır. Daha sonra yeterince büyük bir lavabo alın veya küveti kullanın. Yastığı en az bir saat suda bekletin ve ardından ovalayarak devam edin. Daha sonra leke ve izleri Marsilya sabunu ile ovarak devam edin .

Marsilya sabunu

Leke çıkana kadar iyice ovalayın. Bu durum ortadan kalktıktan sonra yastığınızı iyice durulayıp, güneş ışınlarından uzakta kurumaya bırakabilirsiniz . Yastık yıkamayı bilmiyorsanız aşağıda size çok basit bazı yöntemler göstereceğiz. İşte bazıları.

İşte onları nasıl yıkayacağınız

Minderler yıkanabilir, yıkanınca bozulacağını düşünmeyin. Elbette dikkatli olmalısınız ve olan biteni yapamazsınız. Ancak fazla çaba harcamamak için minderleri ister elde, ister çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Şimdi karar verebilmeniz için her iki durumda da bunu nasıl yapacağımızı göreceğiz.

  • Minderleri elde yıkayın: Lateksten yapılmışlarsa yarım bardak beyaz sirkeli soğuk suda bekletin . Daha sonra durulayın ve açık havada kurumasını bekleyin.
Çamaşır makinesi
  • Yastıkları çamaşır makinesinde yıkayın : Sentetik ise tambura koyup soğuk suyla program çalıştırabilirsiniz. Ayrıca 1/4 bardak beyaz sirke ekleyin.

Her iki durumda da minderlerin gölgede yavaşça kurumasına izin vermeniz gerekir, çünkü güneş onlara zarar verebilir. Ter lekelerini çıkarmak için tek yapmanız gereken bu yöntemleri kullanmak.

ev