Anthurium’unuz eskisi gibi değilse, bugün onu yeniden güzelleştirecek inanılmaz bir yöntemi açıklıyoruz. Sadece bir kaşık yeterlidir.

Bu çok kolay prosedürü takip edin ve bitkilerinizi canlandıracaksınız . Sadece bir kepçe kullanmanız gerekecek ve çiçeği patlatacaksınız.

Antoryum, bu bitki hakkında bilmeniz gereken her şey

Anthurium, Araceae familyasına ait tropikal bir bitkidir. Kırmızıdan pembeye, beyaza kadar çeşitli renkler alabilen, gösterişli, uzun ömürlü çiçekleri ile tanınır.

antoryum

Araceae familyasına ait bitkilere özgü kalp şeklinde kalın ve parlak yaprakları vardır . 30 cm uzunluğa ve 15 cm genişliğe ulaşabilirler.

Çiçekler çok uzun ömürlüdür ve birkaç ay boyunca çiçeklerinde kalabilirler. Ayrıca çok dekoratiftirler ve çiçek aranjmanları oluşturmak veya odaları dekore etmek için kullanılabilirler.

Antoryum, tüm özellikler

Antoryum yavaş büyüyen bir bitkidir ve uzun yıllar yaşayabilir Fazla bakıma ihtiyaç duymaz ve az ışık alan iç mekanlarda gelişebilir. Meksika, Orta ve Güney Amerika gibi Amerika’nın tropikal bölgelerine özgüdür. Aynı zamanda “aşk eğreltiotu” veya “sevgililer eğreltiotu” olarak da adlandırılır.

Egzotik çekiciliği ve gösterişli çiçekleri olan bir bitki arıyorsanız Anthurium sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Kalp şeklindeki yaprakları ve uzun ömürlü çiçekleri ile her iç mekana dekoratif ve göz alıcı bir katkı sağlar.

Ancak bazen, onu güzelleştirmek zor olabilir. Bu yüzden bugün size onu bahçenizdeki en güzel bitkiye dönüştürmenize yardımcı olacak inanılmaz bir yöntem gösteriyoruz.

Bir kepçe kullanın ve çiçeği patlatın

Yemeklerde her zaman kullandığımız ve bitkiler için doğal gübre olarak da kullanılabilen bir malzeme olduğunu biliyor muydunuz? Yulaf hakkında .

Azot, fosfor ve potasyum gibi bitki büyümesi için gerekli olan bir dizi besin içeren ve kolayca kendin yap gübre haline getirilebilen bu tahıl.

Bu bomba gübreyi hazırlamak için tek yapmanız gereken bir kepçe yulafı blendera atıp suyunu eklemek . Pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar her şeyi karıştırın.

Yulaf

Daha sonra yulaf ve su karışımını, harmanlanmamış yulaf parçalarını çıkarmak için bir elekten geçirin. Şimdi bitkinize sulamak için kullandığınız su yerine elde ettiğiniz sıvıyı dökün. En iyi sonuçlar için bu gübreyi her hafta kullanın.

Yulaf, iyi bir kompleks karbonhidrat , protein, lif, vitamin ve mineral kaynağıdır . Ayrıca, bitkilerin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilecek avenantramid adı verilen bir dizi antioksidan içerir.

Diyetimize birçok farklı şekilde kolayca eklenebilen çok yönlü ve lezzetli bir besin olmanın yanı sıra, düşük maliyetli ve hazırlaması kolay bir doğal gübredir . Deneyin ve bitkilerinizin, özellikle de çok özel bakım gerektiren bir bitki olan Anthurium’un bereketli bir şekilde büyüdüğünü göreceksiniz.