Bir muza çivi çakın: Sadece 10 dakikada olanlar gerçekten inanılmaz. Hayatınızı değiştirecek bu yenilikçi tekniği siz de denemelisiniz.

Bir muza çivi çakın ve ne olduğunu görün . Birçoğu bu tekniği deniyor. Şüphesiz, onu da denerseniz, asla geri dönmezsiniz.

Bir muza çivi sokun ve ne olduğunu öğrenin

Giderek daha fazla insan bu tekniği deniyor: bir muza çivi çakmak (kabuğunun içinde olması daha iyi) . Neden bunu yapmaya çalışasın ki? Size hemen açıklıyoruz.

Sizin de çok iyi anlayacağınız üzere bu, bitkileri gübrelemek için faydalı olacak bir işlemdir . İster acemi olun, ister uzman olun, bitkilerinizin mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalabilmeleri için sadece bakıma değil, aynı zamanda doğru besinlere de ihtiyaçları olduğunu şüphesiz bileceksiniz .

sağlıklı bitkiler

Ne yazık ki, bazen küçük yeşil mücevherlerimizin hayatta kalmasını sağlamak için kimyasal veya suni gübrelere başvurmak zorunda kalıyoruz . Ve size bu hile ile bitkilerinizi canlandırabileceğinizi söylesek , inanır mıydınız? Nasıl devam etmeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır. Bu tekniğin sizin için çok önemli olacağına eminiz .

Bitkilerinize yeni bir hayat verecek yenilikçi teknik

Bir bitkiye bakmak kolay değildir. Onu ne kadar dikkatli sularsanız sulayın veya uygun bir ortama maruz bırakın, doğru besin maddelerine sahip değilse asla hayatta kalamaz.

Bitkinizin mümkün olduğu kadar uzun yaşamasını nasıl sağlarsınız? Açıkçası sadece gerektiğinde uygun toprağı kullanarak aktarmakla kalmayacak , aynı zamanda en uygun şekilde beslediğinizden emin olmanız gerekecek .

Tavsiyemiz, gerçekten gerekmedikçe kimyasal ve suni gübre kullanımına başvurmamanızdır . Aslında bitkinizin yeniden doğuşu olan aynı amaca ulaşmanıza yardımcı olabilecek birçok doğal çözüm var .

Örneğin bir muza çivi çakmaya çalışırsanız ne olur biliyor musunuz ? 10 dakika içinde olanlar sizi suskun bırakacak. Size açıklamak üzere olduğumuz teknik, esas olarak uzman yeşil başparmaklar tarafından kullanılmaktadır.

Her şey bitkilerinize yeni bir hayat verecek bir DIY gübre yaratmakla ilgili. Yapmanız gereken ilk şey bir muz alıp üzerine birçok küçük çivi yapıştırmak .

Bu adımı yaptıktan sonra meyvenizi birkaç gün bir kenara bırakın: İçerideki demirin paslanmaya başladığını ve bitkinizin toprağını zenginleştirecek en iyi maddelerini kabuğa saldığını göreceksiniz .

Şimdi ne yapman gerekecek? Muzun tırnaklarını çıkarmanız ve özenle küçük parçalara ayırmış olacağınız muz kabuklarını bir miktar toprakla kaplayarak tencerenizin içine yerleştirmeniz yeterli .

Ardından toprağı bolca ıslatın ve sonucu bekleyin: muz kabuklarının çürümeye başladığını ve bitkinizin yeniden canlanacağını göreceksiniz . Bu numarayı biliyor muydunuz? Gerçekten inanılmaz.

Doğal gübre olarak muz kabukları

Her zaman muz kabukları ile başka bir gübre de yapabilirsiniz . Bu tarif için kabuklarını alın ve birkaç gün kuruttuktan sonra doğrayın . Bir toz alacaksınız. Daha sonra bu tozu toprağa dökün ve 15 günde bir kullanın. Sonuçlar harika olacak.

Sadece meyve değil, muz kabukları da bitkilerinizin hayatta kalmasını ve hatta bazı durumlarda yeniden doğuşunu sağlamak için gerekli tüm besinler olan potasyum ve fosfor açısından zengindir.

Ancak aynı sonucu elde etmenize yardımcı olabilecek başka numaralar da var. Örneğin, bir dahaki sefere kahve telvesini atmayın , saklayın çünkü o da mükemmel bir gübredir.

Kahvenin magnezyum, kalsiyum ve potasyum gibi birçok önemli maddeye sahip olduğunu bilmelisiniz . Mineral tuzlar açısından da zengindir. Kahve telvesi ile doğal bir gübre yapmak çok basittir.

Ne yapmalısın? Sadece üç gün kadar suda beklettikten sonra vazonun içindeki tozu serpmeniz yeterli. Sıvıyı süzün ve bir nebülizöre veya bir bardağa dökün ve bitkinizi şu şekilde sulayın : ne kadar harika sonuçlar göreceksiniz!

Bu sistemler ile kimyasal ve doğal olmayan gübreleri unutabilirsiniz . Çivileri bir muza çakın veya bitkilerin üzerine kahve tozu serpin. Kısacası, doğanın size sunduğu şeyleri kullanmaya başlayın . Bu sayede sadece çevre için değil, doğal bir şekilde yeniden doğacak bitkileriniz için de fayda sağlamış olursunuz.