Press ESC to close

Bitkilerinizin üzerine bir top alüminyum folyo koyun: 6 problemden sonsuza dek kurtulacaksınız.

Tüm mutfaklarda kilerde alüminyum folyo buluyoruz. Bu ürün esastır ve genellikle çeşitli gıda türlerinin saklanması için kullanılır. İnce ve esnek sacları, örneğin yemeklerin paketlenmesi gibi her türlü ürünü kaplayabilir. Alüminyum folyonun başka işlevleri de olduğu ortaya çıktı.

Alüminyum folyo ve bahçecilik: bilmeniz gereken her şey

Isı yalıtkanı

Bir top alüminyum folyo

Alüminyum folyonun bahçedeki birincil işlevlerinden biri, onu bitki büyümesi için ısı yalıtımı olarak kullanmaktır. İki veya üç topa ihtiyacınız olacak.

 Bunu ayarlamak için, altta, tohumların ve toprağın altında bir alüminyum folyo tabakası açın: onları yalnızca toprağın geri kalanından izole etmekle kalmayacak, aynı zamanda kırılan ışıkta ısı sağlama işlevine sahip olacaktır.

Bitkileri koruyun

Bitki ve ağaçların gövdelerini ve gövdelerini alüminyum folyo ile sarmak veya kaplamak birçok avantaj sağlar. Bunların arasında salyangoz ve sümüklü böcekleri bitkilerden uzak tutmak da var. Bunu yapmak için, rüzgarın onu uçurmaması için taban kağıtla ve üstüne birkaç taşla örtülmelidir.

Meyve ağaçları ile ilgili olarak, hasadı ve genç sürgünleri yiyip bitiren kemirgenlerden korumak için gövde kapatılabilir. Gövdeyi sarmak ve ardından üzerini örtmek için iki yaprak alüminyum folyo kesin. Sadece iplerle sabitlemek için kalır.

Aynı şekilde, alüminyum folyo ağaçları diğerlerinin yanı sıra keçi gibi otçul memelilerden korumak için kullanılabilir . Kağıt, bu hayvanları yaklaşmaktan caydırmak için gövdenin etrafına yeterince yüksek yerleştirilmelidir.

fideleri büyüt

Toprağa tohum ekmek

 Alüminyum folyonun bahçedeki en ilginç kullanımlarından biri güneş ışığını yansıtması ve bitki fidelerinin verimli büyümesini teşvik etmesidir. Yansıyan ışınlar ısı sağlayacak ve böylece tohumlar için iyi bir sıcaklık yaratacaktır. Bir karton veya kutu bulun ve folyo kenardan 5 cm taşacak şekilde içini alüminyum folyo ile sarın. Sayfanın hareket etmemesi için bantla sabitleyin. Fazla suyu boşaltmak için kutunun altında delikler açın.

Kuşları ve diğer hayvanları uzak tutun

Kuşlar doğal olarak parlak ve gürültülü şeylerden korkarlar. Bu nedenle, meyvelerinizi ve bitkilerinizi korumak istiyorsanız, etraflarına uzun, dar alüminyum folyo şeritleri bağlamanız yeterli.

Şunu da okuyun: Artıkları neden alüminyum folyoda saklamamalısınız?

Geyiği uzak tut

Uzun bacakları ve ince ağızları genç ağaçlara kolayca ulaşır. Onları korkutmak için en az 50 cm yüksekliğindeki bir ağaç gövdesinin etrafına geniş bir alüminyum folyo şeridi sarın.

Artık alüminyum folyonun bahçenizde faydalı olabilecek diğer tüm kullanımlarını biliyorsunuz.