Bereketli ve bereketli çiçeklere sahip olmak için ideal malzemeyi keşfetmek ister misiniz? İşte parlak renklere ve her zaman mükemmel çiçeklere sahip olmak için ideal sulama tekniği.

Yemyeşil çiçekler için içerik

Herkesin hayali , balkonunda veya bahçesinde bol ve bereketli çiçeklere sahip olmaktır . Bitkilerin bereketli çiçeklenmesini kolaylaştırmanın sırrı, şüphesiz toprağı en iyi şekilde gübrelemek ve onlara doğru besinleri sağlamaktır. Büyümeleri ve her zaman zengin ve bol çiçekleri garanti etmeleri için gerekli olacaklar.

Çiçeklenmeyi iyileştiren ve her zaman sağlıklı bitkiler sağlayan gübreler, kesinlikle fosfor , potasyum ve nitrojen bazlı gübrelerdir . O halde dikkate alınması gereken çok önemli bir husus, her bitkinin farklı çiçeklenme zamanlarına sahip olduğu ve türüne göre değişen koşullarda en iyi şekilde büyüyeceğidir.

Aslında, her bitkinin doğru ışık ve su koşullarına ihtiyacı olacaktır . Doğrudan güneş ışığına ve diğerlerine yerleştirilmeyi tercih edecek bitkiler var, ancak ışığa ihtiyaç duyacak, ancak hafif gölgeli bir konumda. O halde bitkilerin çoğu, özellikle yılın en sıcak aylarında bol sulanmaya ihtiyaç duyacaktır.

Sulama için günün en iyi zamanı akşam olacaktır. Kökler yanma riski taşımayacak ve bütün gece suyu en iyi şekilde emmek ve ertesi gün için “hazır” olmak zorunda kalacaklar.

Bu yazıda, size basit bir hareketle bol çiçek elde etmek için özel bir teknik gösteriyoruz . İşte ihtiyacınız olacak malzeme. Gerçekten suskun kalacaksınız ve balkonda veya bahçede çiçeklerin ve renklerin patlamasının tadını çıkarabileceksiniz.

Bitkilerinizin bereketli ve bol çiçek açmasının yöntemi: İşte detaylar

Bahçıvanlık hobisi giderek daha popüler hale geliyor. Aslında, belirli bitkilere veya bahçedeki küçük bir alana etkili bir şekilde bakmak için sektörde uzman veya profesyonel olmak gerekli olmayacaktır. Aslında önemli olan birçok küçük hassas adımı gerçekleştirmek ve yeşil alanınızın bakımı için zamana ve tutkuya sahip olmak olacaktır .

gür çiçekli

Bitkilerin yetiştirilmesi ya saksılarda ya da bahçe gibi “serbest” bir arazide yapılabilir. Bundan bağımsız olarak, belirtildiği gibi, esas olarak gübreleme ve ışık ve su ile ilgili koşullara bağlı olarak, onlara doğru büyüme koşullarını sağlamak çok önemli olacaktır .

Bitkiler için iyi bir gübre evde kendin yap yöntemiyle de oluşturulabilir . Kullanabileceğiniz bazı doğal gübreler, örneğin muz kabukları, kahve telvesi, kuru yapraklar, ısırgan otu, yumurta kabukları ve benzeri birçok element olacaktır.

Bu nedenle, bitkilerin uzun vadeli güvenliği için potansiyel olarak tehlikeli olan kimyasalların ve kirleticilerin kullanımından kaçınarak toprağı doğal bir şekilde gübrelemenin birçok yöntemi vardır . Bol ve bereketli çiçekler elde etmek için başka hangi malzemeyi tavsiye etmek istiyoruz ? İşte bu konudaki tüm detaylar.

Bitkilerinizin çiçek açması için “sihirli” bileşen

Bahsedildiği gibi, sürekli sulama ve gübreleme, bitkilerinizin en iyi şekilde büyümesini sağlamak için gerekli hususlardır. Bugün keşfetmenize izin verdiğimiz içerik , çok basit , pratik ve ekonomik bir şekilde her zaman bereketli ve bol çiçeklere sahip olmanızı sağlayacaktır .

Mısır nişastası

Ayrıca, bu bileşen tehlikeli parazitlerin ve diğer haşerelerin varlığıyla da mümkün olan en iyi şekilde savaşacaktır. Bunun yerine, bitkilere sözde “iyi bakteri”, yani probiyotik adı verilen mikroorganizmaları sağlayabilecektir. Bitki gelişimini ve çiçeklenmeyi arttırırlar.

İhtiyacınız olan malzeme mısır nişastasıdır . Aslında sadece mutfakta soslar veya çorbalar gibi bazı tariflere tutarlılık vermek için kullanılamaz, aynı zamanda bahçe işlerinde de çok faydalı olacaktır. Ne yapman gerekecek? Bitkilerinizde mısır nişastasını en iyi nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir litre suya büyük bir kaşık mısır nişastası dökün . Her şeyi iyice karıştırın, böylece mısır nişastası suda çözülür. Bu basit hamle ile bahçenizdeki veya balkonunuzdaki bitkilerinizin topraklarını sulamak ve gübrelemek için mükemmel bir çözüm oluşturmuş olacaksınız .

Bu işlem haşereleri uzak tutacak ve bitki ve çiçeklerin uyarılmasını ve büyümesini artıracaktır . Kısa bir süre sonra ilerlemeyi fark edeceksiniz.