Toprağınızın verimliliğini arttırmanız mı gerekiyor? Burada bahçenizdeki gülleri en iyi şekilde koruyabilecek ve gübreleyebilecek doğal bir gübrenin nasıl elde edileceğini keşfetmenizi sağlıyoruz.

gül yığını

Bir bahçesi olan herkes, güllerin estetik açıdan ne kadar istisnai bitkiler olabileceğini ve aynı zamanda çok kırılgan olabileceğini iyi bilir. Aslında, gül fidanınızı süslü ve bereketli hale getirmek her zaman kolay değildir. Çiçeklenme tamamen gelişmiyorsa, toprağın gül yetiştirmek için gerçekten uygun olmaması mümkündür.

Öte yandan, eğer öyleyse, o zaman toprağın en iyi şekilde süzülmemesi veya güneş ışığına doğru şekilde maruz kalmaması çok muhtemeldir.

Ayrıca tüm bitkiler arasında gübreye en çok ihtiyaç duyan güllerdir . Çiçeklenmeyi olabildiğince kolaylaştırmak için toprağa çok fazla gübre verilmesi tavsiye edilir. Bu bileşik, potasyum , fosfor ve nitrojen varlığı sayesinde güllerin en iyi şekilde çiçek açması için kullanılır .

Bu üç bileşen, gül çalınızdan mükemmel bir “üfleme” elde etmenin anahtarıdır. Çiçekler sorunsuz bir şekilde çıkacak, kökler ve yapraklar tamamen sağlıklı olacaktır.

Bu yazıda size, bahçenizdeki gül fidanınızı canlı ve güçlü kılabilecek güçlü doğal gübreyi tanıtıyoruz . İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Bahçede gül patlaması ister misin? İşte en iyi doğal gübre

Gübreler piyasada, bazı özel mağazalarda bulunabilir. Maliyetleri değişir, ancak bahçeniz ve özellikle gülleriniz için gereklidir. Ancak bu yazıda, güvendiğiniz mağazaya gitmemek için size ideal bir çözüm gösteriyoruz . Gibi? Detaylar burada.

Gül

Tahmin ettiğimiz gibi, çok güçlü bir doğal gübreden bahsedeceğiz , belirli bir bileşen üzerinden. Güllerinizin yetiştirilmesinde her zaman güvende olmanızı sağlayacaktır. Hangi üründen bahsettiğimizi bulmadan önce gübrelemenin en uygun olduğu zamanları belirtelim .

Sezon boyunca herhangi bir zamanda uygulanamaz. Aslında yanlış ayı seçerseniz güllerinize kesinlikle zararlı bir şey yapmış olursunuz. Aslında, gübrenin ilk kez baharın gelişiyle birlikte – yaklaşık olarak Mart ve Nisan ayları arasında – toprağa verilmesi gerekir .

Yaz aylarında Haziran ve Temmuz ayları arasında yaklaşık 30 gün arayla iki gübre uygulaması daha yapılmalıdır . Bu randevuları asla ertelemek zorunda kalmayacaksınız. Gübrenin Ağustos veya Eylül aylarında verilmesi zararlıdır, çünkü güller kış aylarının dinlenmeye hazırlanmaktadır.

Gülleriniz için en iyi doğal gübreyi keşfetmeye hazır mısınız? İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey ve uygulamaya koymak için en iyi yöntem . Her şeyi birlikte analiz edelim.

Etkili doğal yöntem

Bazı yemek artıkları, çeşitli bitkilerin çiçek açmasında ve gübrelemede gerçekten etkili olabilir. Bu aynı zamanda muz kabukları ve bu meyvenin diğer bazı parçaları için de geçerlidir . Çalıların etrafında, zemin örtüsünü tekrar yapmadan önce birkaç inç toprak kazmanız ve kabukları yere yerleştirmeniz gerekecek.

Gübre su muz

Ancak doğal gübre olarak muzla kullanabileceğiniz tek yöntem bu değil. Size anlatacağımız prosedürde, kabuğu neredeyse tamamen kararmış iki çok olgun muz kullanmanız gerekecek.

Muzları kabuklu olarak küçük parçalara ayırmanız tavsiye edilir . Aynı zamanda kloru buharlaştırmak için büyük bir tencerede yaklaşık 5 litre su kaynatmanız gerekecektir . Su kaynadığında, önceden kesilmiş olgun muz parçalarını da tencereye koyacaksınız. Sonra her şeyi yaklaşık 10 dakika pişirin.

Su oldukça koyu bir renge ulaşmış olacaktır . Her şeyin soğumasını bekleyin ve ardından yine klor içermeyen 10 litre “temiz” su ekleyin.

Muzlarla pişirilen su , diğer 10 litre su ile birlikte kaba konulmalıdır . Bunu yaparken, her şeyi filtrelemek ve muz parçalarının çözelti içinde kalmasını önlemek için bir elek kullanacaksınız.

Bu noktada her bitki için bu solüsyondan yaklaşık yarım litre dökebilirsiniz . Güller güçlü ve sağlıklı büyüyecek ve olgun muzların besinleri ile aşılanmış sudan oluşan bu güçlü ve etkili doğal gübreyi daha iyi emecekler.