Bir bileşen sayesinde çok bereketli ve sağlıklı bir orkideye sahip olabiliriz. İşte ne olduğu.

Evlerimizde, sadece oturma odamızın yaprak dökmeyen dostlarımızla dolmasını sağlamak için değil, aynı zamanda neşe ve dinginlik getirmesi için de bitkileri sıklıkla kullanma eğilimindeyiz.

Bu bitkilerden bazıları , fazla nemi emme eğiliminde olmaları ve bu nedenle yoğuşmayı ve dolayısıyla nemin duvarlarda oluşmasını önlemeleri nedeniyle de önemlidir .

Orkide: Yetiştiricilerin orkideyi sağlıklı ve sağlam büyütme yöntemi

Dolayısıyla bu hem küf oluşumunu engeller hem de bazı bitkilerin bulunduğu hava hem değişim hem de bize esenlik veren yeşil dostlarımızın varlığı sayesinde arınmış olur.

Orkide: fidanlık yöntemi

Ayrıca balkonlarımızda ve odalarımızın içinde çiçek ve bitkilerin bulunması, tozlaşma ve çevre sağlığı için önemli olan böcek popülasyonuna yardımcı olur.

Bitkileri balkonların yakınında veya üzerinde tutarsak , tozlaşan böcekler üzerlerine konabilir ve bitkilerimizin çiçeklerinden nektarı emerek işlerine devam edebilirler.

Orkide: fidanlık yöntemi

Bu, gezegeni korumamıza ve doğanın işini olması gerektiği gibi yürütmesine olanak tanır ve böylece arkadaşlarımız için yapılan bu jestin olumlu yanlarını biz de çizebiliriz.

Evlerde en yaygın ve en çok kullanılan bitkilerden biri de piyasada tüm türleri ile bulunabilen, her zaman zarafet ve güzelliğin simgesi olan orkide o kadar ki düğünlerde ve diğer kutlamalarda da kullanılıyor.

Çoğu zaman, bazıları onları canlı tutamadıkları için çiçek ve bitki satın almaktan kaçınır , ancak birkaç malzemenin kullanımını içeren bazı basit yöntemler vardır.

Bunlardan biri de, tek bir malzeme ile orkideyi güçlü ve dinç tutan, zamanında açmaya hazır olduklarında güzel çiçeklerin açılmasını sağlayan fidancılarınkidir .

nasıl devam edilir

Yöntem, 200 mililitre suda yaklaşık 10 damla limon suyu kullanmayı içerir . İki bileşen birleştirildikten sonra, makyajı çıkarmak için pamuklu bir ped veya bir top alın ve sıvıya batırın.

Bundan sonra, sıvıyı emecek ve toz oluşumunu önleyecek ve çok sağlam bir çalı ile güçlü bir şekilde büyümeye eğilimli olacak orkide yapraklarının üzerinden her şey geçilmelidir .

Orkide: fidanlık yöntemi

Ayrıca, özellikle görünür köklerin olduğu orkide bitkilerini bulduğumuzda sıvıyı gübre olarak kullanabiliriz . Sadece yarım bardak karışımı batırın.

Zamanla yaprakların ve dalların nasıl daha yeşil hale geleceğini ve çiçeklerin nasıl büyüyüp güzel renkler verirken küf veya benek oluşumundan kaçınacağını göreceğiz .

Bitkimizin limon suyunun tüm özelliklerinden yararlanabilmesi ve yapraklarında çiçeklerin doğumunu ve kalıcılığını tehlikeye atacak toz ve kirlerin oluşmaması için işlem en az haftada bir tekrarlanmalıdır.