Domates fidelerinin sağlıklı ve güçlü büyümesini sağlamak için birçok “hile” vardır. Bu yazıda, çok kısa sürede olağanüstü sonuçlar almanızı sağlayacak etkili bir yöntem keşfetmenize izin vereceğiz. Detaylar burada.

domates fideleri

Domates yetiştirmek herkesin yapabileceği bir iştir. Küçük bir arsanız veya orta büyüklükte bir terasınız varsa, bu olağanüstü ürünü inanılmaz faydalarla kişisel olarak yetiştirebileceksiniz. Böylece hem saksıda hem de bahçede fidan yetiştirmek mümkün olacaktır . Fidelerin güvenli büyümesi için etkili bir yöntem bulalım.

Bahsedildiği gibi, domates gerçekten olağanüstü faydalı özelliklere sahiptir. Tümör oluşumunu engeller, sindirimi ve diürezi destekler. Bu besin aynı zamanda cildi yaşlanmaya karşı korur ve kemikleriniz için mükemmel bir sağlık sağlar.

Domatesler kış sonu ve ilkbahar başında ekilmelidir. Bu nedenle Şubat sonu ile Mart ayı arasında ekim yapmanız gerekecek. Tohum yaklaşık 7-10 gün sonra çimlenebilecektir. Söylenecek önemli şey, sıcaklığın en az 20° olması gerektiğidir. Büyüme için ise birkaç derece daha az olması bile yeterlidir – minimum 13°’ye kadar.

Aslında bu fide, diğer çeşitli bitkilerde olduğu gibi, sıcaklığa daha çok ve gerçek ışığa daha az bağlıdır. Bu yazıda, domates fidelerinizin sağlıklı ve güçlü büyümesini sağlamak için kesin bir yöntemi vurgulayacağız . Hepsini aşağıda parçalayacağız. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler.

Domates fidelerinin hızlı ve etkili bir şekilde büyümesi için şaşmaz numara

Domates fidelerinizi kusursuz bir şekilde büyütmenin pek çok yöntemi var . Ancak bu makalede keşfetmenize izin verdiğimiz şeyi daha önce bilmiyor olabilirsiniz. Yetiştirilen ürünün doğallığından her zaman emin olmak için kesinlikle kimyasal ürün kullanılmaması çok önemlidir.

domates fidesi dikmek

Bu nedenle, böcek ilacı veya kimyasal gübre kullanımından kaçının . Aslında domates fidelerinin ekimini ve büyümesini tamamen doğal ürünler sayesinde sürdürülebilir hale getirebilirsiniz. Suyun çok fazla durgunlaşmaması için toprağın yeterince süzülmesi önemlidir.

Bu olasılık aslında fideyi hastalıkların ortaya çıkmasına karşı daha duyarlı hale getirecektir. Ayrıca fidanların en iyi şekilde gelişmesi için toprakta organik maddenin hiçbir zaman eksik olmaması gerekir.

Ancak buraya kadar geldiyseniz, bahçenizde yetişen  domates fidelerinin hızla çoğalmasını ve büyümesini sağlamanın etkili yöntemini keşfetmek istediğiniz içindir. İşte size öğrettiğimiz sır. Toprağa enjekte etmek için neye ihtiyacınız var? Ayrıntıları görelim.

Bu solüsyonu toprağa enjekte edin ve fideleriniz kısa sürede sağlıklı ve güçlü büyüyecektir.

Size hemen bir şırınga almanız gerektiğini söylüyoruz . Bu nedenle toprağa enjekte edilecek solüsyon fideleri mahvetmemek için iyi dozlanmalıdır. Sprey şişe kullanmak da mümkün olacak ama bizim verdiğimiz tavsiye her şeyi şırınga ile yapmanız yönünde. Aslında domates yapraklarının sulanmasını sevmez . İşte şiddetle tavsiye edilen sebep.

domates fidesi

Domates fidesinin bu şekilde yetiştirilmesinde oldukça faydalı olmasını sağlayan ürün süttür . Bu besinin 100 ml’sini bir litre su ile karıştırmak önem kazanır . İyice karıştırdıktan sonra şırıngayı alın ve bu çözeltiden birkaç damla fidanın köklerine koyun .

Süt, domates fidesinin sağlığını artırabilen, güçlü ve sağlıklı büyümesini sağlayan besinlere sahiptir. Ayrıca laktik asit bakterileri fideyi doğal bir şekilde hastalıkların çoğalmasına karşı korur. Ancak, orada bitmedi.

Pirinç ayrıca fidelerin sağlıklı büyümesi için mükemmel bir doğal gübredir Yine bir litre suya bir avuç pirinç tanesi ekleyebilirsiniz. Ancak solüsyonu en az 36-48 saat ılık bir yerde bırakmanız gerekecektir.

Her zaman şırınga ile köklere verilecek olan bu sıvı gübre, büyümüş fideleriniz için kullanmanız için gerekli olacaktır. Nişasta , daha hızlı büyüyecek ve çok sağlam olacak fideler için en iyi besinlerden biridir .