Giysilerinizin neden yıkandıktan sonra sürekli kötü koktuğunu anlayamıyorsanız, belki de bunun nedeni farkında olmadığınız bir hata yapıyor olmanızdır.

kokan giysiler

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Tutku ateşini yakmak istiyorsanız size onsuz yapmak istemeyeceğiniz 3 ipucu vereceğim
  • Bitmiş bir tuvalet kağıdı rulosunu alın ve bu şekilde kesin; Cadılar Bayramı için güzel bir şey yaratacaksınız
  • Balkonunuz mahallenin en güzeli olacak: büyülü bir atmosfer yaratacak ekonomik fikirler

Çamaşır makinesini sadece çamaşırlarımızı yıkamak için değil, aynı zamanda koku vermek için de kullanırız. Ancak her zaman istediğimiz sonucu alamamamız çok yazık çünkü bazı durumlarda yıkadıktan sonra çıkardığımız kıyafetler kötü kokuyor .

Bu sizin için alarm zillerini çaldırmalıdır çünkü bu, çamaşır makinesindeki bir şeyin olması gerektiği gibi çalışmadığı veya belki de bir hata yaptığınız anlamına gelir. Hangi? Birlikte öğrenelim.

Giysiler yıkandıktan sonra neden kokar?

çamaşır makinesi bezleri

Çamaşır makinesi evdeki temel bir cihazdır ve bu nedenle düzgün çalışmayı durdurması veya çamaşırların yıkama sonunda çıkarıldıktan sonra kokması gibi çeşitli sorunlar bildirmesi önemli bir sorun olabilir. .

Bu duruma nasıl müdahale edilir? Sorunun tam olarak ne olduğunu anlayamıyorsanız kötü kokunun sebeplerinin farklı olabileceğini söyleyerek başlayacağım. Öncelikle yıkama bittikten sonra çamaşırları tamburda çok uzun süre dinlenmeye bırakmanız olabilir.

Giysiler tamburda nemli kalırsa, sonraki yıkamalarda çıkarılması zor olan küf ve kötü koku oluşumuna neden olabilirler Bu nedenle ideal olanı, yıkama işlemi tamamlandıktan sonra kıyafetleri hemen toplamak olacaktır. Bu bakımdan, bittiğinde evde olacağınızdan emin olabilmeniz için programlı yıkamayı tercih etmeniz faydalı olabilir.

Bu, yapabileceğiniz en büyük hatadır ve kötü kokulara neden olabilir, ancak hızlı yıkama bile işe yaramaz. Kesinlikle kullanışlı olacaktır, ancak hijyen açısından mükemmel sonuçlar sunmaz, çünkü bu program daha fazla bakteri oluşumuna yol açar ve bu bakteriler yavaş yavaş drenaj borularına girerek hoş olmayan kötü kokunun emilmesine neden olur. bir anda çamaşırhanenin yanında. Bu durumdan nasıl kaçınılır? Minimum 40 derecelik yıkamayı seçtiğinizde bakterilerin hayatta kalmayacağını ve aynı zamanda daha fazla sterilize edilmiş çamaşırlara sahip olacağınızı göreceksiniz.

Bunlar nedenlerden sadece birkaçıdır, ancak oyunda önde olmak ve sorunun ortaya çıkmasını önlemek istiyorsanız, o zaman  çamaşır makinesinin doğru yıkanması ve bakımı ile önleme yapmak daha iyidir . Her ikisi de çok etkili kireç önleyici ürünler olan bikarbonat soda veya beyaz sirke kullanarak iyice dezenfekte edin ve temizleyin. Ayrıca drenaj borusunun doğru konumda olup olmadığını anlamaya çalışın. Boru her zaman yerden 60-70 cm yükseklikte olmalıdır.

Artık çamaşırlarınız yıkandıktan sonra kokuyorsa ne yapmanız gerektiğini bildiğinize göre bu ipuçlarını uygulamaya koyun. Ancak hiçbir şeyin değişmediğini görürseniz tek yapmanız gereken bir teknisyenle iletişime geçmektir.