Orkidenizin bereketli ve güzel çiçeklerle büyümesini sağlamak için tek bir malzemeyle sulayın. İşte hangisi.

Evlerimizde , odalarımızın güzel görünmesi için ve bir mobilya parçası olarak, çevreyi de neşelendiren bitki ve çiçekleri sıklıkla kullanırız.

Bu bitkiler sadece dekoratif açıdan değil, aynı zamanda sağlıklı bir havaya sahip olmak için de faydalıdır, çünkü klorofil fotosentezi sırasında karbondioksit salma ve havayı değiştirme eğilimindedirler.

Orkide: Tek bir malzemeyle nasıl güçlü ve gür yapılır

Ayrıca bu bitkilerden bazılarının , özellikle aloe vera veya kayınvalidenin dili gibi yağlı olanlarının varlığı, yoğuşma nedeniyle duvarlarda oluşabilecek küflere karşı çok faydalıdır.

Orkide: işte çiçekleri bereketli yapan malzeme

Aslında, bu tür bitkiler tüm fazla nemi emme ve yerleştirildikleri yeri duvarlarda tehlikeli küf oluşturma riski taşımayan bir nem derecesi ile yapma eğilimindedir.

Ekolojik işlevleri ve ekosistem aracılığıyla gezegene sağladığımız yardım nedeniyle evlerimizde ve özellikle balkonlarımızda bitkilerin varlığının çok önemli olduğunu söylemek gerekir .

Orkide: işte çiçekleri bereketli yapan malzeme

Evlerimizde, özellikle yaz aylarında, pencereleri açık tutma eğilimindeyiz ve birçok böcek bitkilerimize girip tünemeyi başarıyor. Bu şekilde çiçekleri tozlaştıracaklar .

Bu nedenle böcekler tehlikeli değilken kovalanmamalı, aksine gezegeni korumak için çok önemli olan tozlaşma sürecinde onlara el uzatmalı ve yardım etmeliyiz.

Bunu yapmak için, balkonlarımızda ve pencerelerimizin yanında sert çiçekleri olan bitkiler bulundurmamız yeterli ve genellikle en çok satan ve en çok verilenler arasında orkideler vardır , çünkü her zaman zarif ve güzelliğin sembolüdürler.

Numara

Bu bitkiler çok yaygın ve çeşitli türleri var ama herkes onları iyi durumda tutamıyor ama gür ve hacimli çiçeklere sahip olmalarını sağlamanın yöntemleri var.

Çoğu zaman orkidenin yapraklarının güçlü ve parlak büyümesi ve üzerlerine toz bulaşmaması için onları su ve limon suyuyla ıslatmanın yeterli olduğu söylenir. güçlü ve sağlam çalılar yapar.

Ancak sadece bu yöntem değil, bitkiye doğru miktarda fosfor, kalsiyum ve magnezyum verecek çok etkili bir yöntem daha var ve bu inek sütü kullanımı sayesinde mümkün oluyor .

Orkide: işte çiçekleri bereketli yapan malzeme

Bir litre suya bir kaşık süt karıştırıp ayda en az 8 yemek kaşığı karışımdan toprağa, sonra kalan sıvıyı da sprey şişesine atabiliriz.

Bu sayede orkide çiçekleri doğacak ve güçlü ve gür büyüyecek, üzerine su ve süt serpip pamukla ıslatacağımız yapraklar parlak ve tozsuz olacak.

Orkidenizi özel ve eşsiz kılmak için bu numarayı denemeniz yeterli.