Maskara kullanmadan doğal gözlere sahip olmayı kim istemez ki? Kirpikler tüm görünümü değiştirebilir ve takma kirpik takmadan uzun süre kirpiklere sahip olmak istiyorsanız bu 5 hazırlık tam size göre!

Kirpiklerinize kalınlık katmak için kirpiklerinizi ve kaşlarınızı uzatmanıza ve bir gecede doğal olarak büyümelerini teşvik etmenize yardımcı olabilecek doğal çözümler vardır. Bu hazırlıkları yapmak kolaydır ve günlük olarak uygularsanız değerlerini kanıtlayacaktır!

Üst kirpikler

Kirpiklerinizi uzatmak için 5 gecelik hazırlıklar nelerdir?

Kirpik büyütmek için doğal ürünlere dayalı bu 5 müstahzarı keşfedin.

1) Kirpikleri uzatmak için biberiye

Kirpik bakımı

Biberiye, saç büyümesini teşvik ettiği kanıtlandığı için kirpikler için değerli bir güzellik müttefikidir. Kirpiklere biberiye uygulamak, kirpik büyümesinin desteklenmesine yardımcı olur ve ayrıca kirpik ve saç dökülmesini önleyebilir. Biberiye kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Ek olarak, saç liflerinin büyümesini teşvik eden antioksidanlar açısından zengindir.

Bu hazırlık için 3 dal taze biberiye ve bir fincan bebe yağına ihtiyacınız olacak. Biberiye dallarını alın ve meyve suyu elde edene kadar ezin ve suyunu bebek yağı ile karıştırın. Karışım hazır olduğunda parmaklarınızla kirpiklerinize uygulayın ve gece boyunca oturmasına izin vermeden önce birkaç saniye masaj yapın.

2) Kirpik büyümesini teşvik eden yağlar

Bitkisel yağlar 2

Uçucu yağlar, kirpik büyümesini teşvik etmede ve saç büyümesini uyarmada çok etkilidir. Yağlar ayrıca saç ve kirpikleri güçlendirmek ve güçlendirmek için çalışır.  Yüzünüzün gençliğini korumak için   uçucu yağlar da kullanabilirsiniz .

Bu hazırlık için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız olacak:

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Yağları karıştırın ve küçük bir kap veya kaseye dökün. Karışımı bir fırça veya kirpik fırçası kullanarak kirpiklerinize uygulayın. Sonucu görmek için maskaranızı uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının laurik asit sayesinde saç folikülünü güçlendirmeye yardımcı olduğunu unutmayın.

3) Kirpik büyümesi için hint yağı

Hint yağı 7

Hint yağı kirpiklerinizi   ve hatta kaşlarınızı kalınlaştırır. Bu yağ, saçın yanı sıra kirpik ve kaşların da uzamasına yardımcı olan risinoleik asit bakımından zengindir; aynı zamanda saç folikülünün güçlenmesini sağlar. Kullanmak için, bu yağa batırılmış bir pamuklu çubuk kullanın ve akşam yatmadan önce kirpiklere uygulayın. Bir gece bekletin ve uyandığınızda tüm yüzünüzü yıkayın. Bu yağı bir ay boyunca uygularsanız kirpiklerinizde ciddi bir etki göreceksiniz.

Bununla birlikte, hint yağının göze kaçmasını önlemek için özen gösterilmelidir, bu durumda gözlerinizi hemen yıkayın.

4) Kirpik büyümesini teşvik etmek için vazelin

Kirpikler için güçlendirici

Bu hazırlık için bir yemek kaşığı Vazelin ve birkaç damla papatya yağına eşdeğer miktarda ihtiyacınız olacak. Her şeyi karıştırın ve elde edilen karışımı bir fırça ile uygulayın. Bu kirpik tedavisini gece boyunca bırakın ve yüzünüzü temizlediğinizde uyandığınızda durulayın. Vazelin mucize bir ürün değildir ancak nemlendirici etkisi kirpiklerinizi kıvrık ve kalın gösterir. Bunları bilmiyorsanız , güzelliğinizi geliştirmek için vazelin bazlı 4 ipucu burada .

5) Kalın kirpikler için aloe vera bazlı bir müstahzar

Aloevera 10

Kirpikleri uzatmak ve daha dolgun hale getirmek için, sahte kirpiklere garantili bir şekilde sahip olmanız için işte size etkili bir tarif. İhtiyacın olacak:

– ¼ fincan aloe vera jeli,
– 5 damla hint yağı
– 1 damla E vitamini yağı
– 1 temiz kirpik fırçası

Tüm malzemeleri bir kapta homojen bir çözelti elde edene kadar karıştırın ve her gece yatmadan önce kirpik fırçası kullanarak hazırlığı uygulayın. Nemlendirici ve E vitamini yönünden zengin aloe vera ve risinoleik asit içeren hint yağı sayesinde birkaç hafta sonra doe görünümüne kavuşacaksınız.

Bu yağlar bağlamında , göz doktoru   Dr. İlyse Haberman    , Cosmopolitan.US ​​​​dergisine, hint yağı içeren yağlarla kirpiklerin sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü açıklıyor. Az miktarda kirpikleri takarken ürünün göze girmemesine dikkat edilmelidir.

Artık kirpik bakımınızı nasıl hazırlayacağınızı bildiğinize göre, kirpiklerinizi değil, aynı zamanda kaşlarınızı ve saçlarınızı da uzatmak için bu ipuçlarını denemek için daha fazla beklemeyin!