Gün içinde bol miktarda meyve yemek çok önemlidir çünkü dengeli bir beslenme ve vitamin alımını garanti eder. Ancak özellikle sıcak mevsimlerde mutfağa birçok böceğin girmesi ve meyvelerin üzerinde sivrisineklerin oluşması da mümkündür. Kendinizi nasıl korursunuz? Burada bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Elveda meyve sinekleri

Günlük meyve tüketimi hemen hemen herkes tarafından tavsiye edilir   ve kendine saygılı her diyette bulunur.  Meyvenin antioksidan özellikleri vücudumuzu  mümkün olduğu kadar uzun süre sağlıklı tutmak için çok önemlidir. Ayrıca  içeriğinde bulunan vitaminler  , günün tüm görevleriyle daha iyi başa çıkabilmek için sürekli bir enerji kaynağını garanti eder.

Yılın her mevsiminin tabiri caizse “kendi” meyvesi vardır. Hepimizin zevkleri vardır ve bir meyveyi diğerine tercih edebiliriz. Ancak ne olursa olsun meyveyi 24 saat içinde tüketmenin mutlak önemini yineliyoruz.

Meyveler   henüz aşırı olgunluk seviyesine ulaşmadığında buzdolabının dışında da saklanabilir ve saklanabilir . Ancak olgunlaştıktan sonra buzdolabımızın çekmecesine yerleştirmeniz daha iyi olacaktır.

Özellikle yaz aylarında  meyve kokusu sivrisinek ve diğer böceklerin ilgisini çekerek  mutfağımızı istila edebilir.  Sivrisinekleri evimizden uzak tutmak için doğal tedavileri keşfedelim  . Detaylar burada.

Meyve sineklerini kovmanın doğal yöntemi

Meyvenin kokusu ve parlak renkleri sivrisinekler   , sinekler ve benzeri böcekler için büyük bir çekim kaynağıdır. Sinir bozucu olmalarının yanı sıra mutfağımızdaki meyvelerin bozulmasına da katkıda bulunuyorlar. Ayrıca ne kadar olgun olursa sivrisineklerin üzerine konma riski de o kadar artar.

meyve sivrisinekleri

Nedeni? Sivrisinekler yumurtalarını bırakmak için çok olgun meyveleri veya diğer fermente edici maddeleri “seçerler”  . Bu tehdidi önlemek için de belirttiğimiz gibi olgun meyvelerin buzdolabında saklanması önemli olacaktır. Ancak yılın sıcak aylarında böcekler başka koşullarda da varlıklarını hissettirebilirler.

Eve girmelerini ve mutfaktaki meyve ya da diğer yiyeceklere ilgi duymalarını engellemek için çeşitli doğal yöntemler vardır  . Hangi? Aşağıda pratik, basit ve etkili doğal çözümlerin bir özeti bulunmaktadır  .

Örneğin kendinizi tehditten korumak için su ve şeker solüsyonu önemli olabilir  Bu karışık unsurları içeren bir kabı meyvenin yakınına veya mutfak balkonunuza yerleştirmeniz yeterlidir. Benzer bir çözüm ise sirke ve şarap kullanımıdır   .

Yöntem aynı. Bir kaseye yarım şarap ve yarım sirke koyabilirsiniz. Bu çözüm pencere kenarına yerleştirildiğinde  böcekleri mutfaktan ve meyvelerden uzak tutacaktır  çünkü bu unsurların kokusundan rahatsız olacaklardır.

Bu sorunu daha iyi çözmenizi sağlayan diğer bileşenler.

Şüphesiz, mutfak ortamınızdaki sivrisineklerin varlığını ortadan kaldırabilecek başka bir unsur da karbonattır Herkes bu elementin yüzeylerdeki yağları daha iyi giderebilen ve birçok farklı açıdan önemli olan inanılmaz özelliklerini bilir. Bunların arasında böcekleri uzak tutma etkinliği de vardır   . Gibi?

Meyve sineklerine karşı çareler

Sivrisinekler, karıncalar ve böcekler genel olarak kabartma tozuna “dayanamazlar” ve bu maddeyi gördükleri anda uzaklaşırlar.  Meyvelerde veya mutfakta böcek riskini ortadan kaldırmak için bu üründen bir miktar belirli alanlara yaymak yeterli olacaktır  .

Tipik olarak  herhangi bir güçlü koku, böcekleri meyveden uzaklaştıracaktır  . Biberiye  veya  nane gibi bazı bitkiler   , güçlü kokularından midesini bulandıran sivrisineklerin varlığına karşı mükemmel doğal ilaçlardır. Genel olarak aynı durum   lavanta, okaliptüs veya yasemin gibi bazı esansiyel yağlar için de geçerlidir.

Bu bitkileri mutfağın pencere pervazına yerleştirmek veya az önce bahsettiğimiz esansiyel yağları çevreye püskürtmek sorunu gerçekten çözebilir, mutfakta veya meyvelerde sivrisinek tehlikesini ortadan kaldırabilir.

ev