Evde güzel ve sulu limonlar olabilir mi? Cevap evet ve bunların hepsi güçlü ve güzel bir bitki için ipuçları.

Kimin evinde her zaman limon olmaz? Hem mutfakta hem de evde sağlık için kullanılabilecek olağanüstü özelliklere sahip en lezzetli , en eski meyvelerden biri . Uzmanlar, evinizde güzel ve sulu limon bulundurmanız için bazı tavsiyelerde bulunmak istediler: bu şekilde güçlü ve zengin bir bitki elde edebilirsiniz.

limonun özellikleri

Limon , dezenfektan ve antibakteriyel özellikler açısından zengin, en önemli doğal bileşenlerden biridir Zaten eski toplumlar tarafından bilinen, asıl kullanımı, iyi bir vitamin içeriğine sahip asidik suyuyla yemekleri veya içecekleri tatlandırmaktır .

Mevcut her yemek türüyle iyi bir şekilde evlenmek için onları asla zorlamadan, çeşitli tatlarla ilişki kurabilir. Limon, salata veya balık gibi basit bir yemek için bile bir referans noktası olur.

Yağ dolu bir tabağı yağdan arındırmak, geleneksel bir İtalyan yemeğini hiç bozmadan dezenfekte etmek ve zenginleştirmek için temel. Beklendiği gibi, bu narenciye sadece yemekleri baharatlamakla kalmaz, aynı zamanda içmek ve nemlendirici ve canlandırıcı bir içecek oluşturmak için de mükemmeldir.

Su – limon suyu ve şeker gibi basit malzemelerle oluşturulan klasik limonatadan bahsediyoruz . Sadece taze içilecek bir yaz içeceği olarak değil, aynı zamanda öğle ve akşam yemeklerinde sofralarda da bulunur: özellikleri arasında sadece nemlendirme gücü değil, aynı zamanda sindirim ve metabolizmayı harekete geçiricidir.

Limon suyu

Kısacası tatlıların yapımında bile her zaman bulunması gereken bir malzeme olduğunu anladık. Açıkçası, güzellik maskelerinin hazırlanması için kendinizi iyi hissetmediğinizde veya mükemmel hissettiğinizde bulantı önleyici gücü de vardır. Binlerce kullanımı arasında ev içi kullanım da var: örneğin limonu çamaşır makinesine attığınız zaman ne olur biliyor musunuz ?

Güzel ve sulu limonlar: onları evde büyütmek için ipuçları

Tüm bu sebeplerden ve hatta daha fazlasından dolayı, limonu evde, belki de doğrudan yetiştirerek bulundurmak çok önemlidir. Bahçedeki bitkisi, soğuğa ve düşük sıcaklıklara karşı toleranssız olduğundan, kış aylarında örtülmelidir.

Klasik yoğuşma oluşmadığı için bitkinin koruyucu işlevini yerine getiren ama aynı zamanda nefes almasını sağlayan bir kumaş / dokunmamış çarşaf yeterli olacaktır. Bu öncül yapıldıktan sonra, ilkbaharda yaza kadar devam eden bir limon ağacının gübrelenmesi gerekir.

Gübre doğrudan evde oluşturulabilirken, ayrıcalıklı özellikler açısından zengin bir organik gübre düşünün .

ev yapımı gübre

Bunu yapmak için uzmanlar, yapraklar, baklagiller, kök kabukları ve malç ile geviş getiren gübre ekleyeceğiniz bir kompost satın almanızı önerir . Hemen ardından su ile örtün ve üç hafta dinlenmeye bırakın (dışarıda, güçlü ve hoş olmayan bir koku dikkate alınarak).

limon bitkisi

Bileşiğin içinde , limon bitkisinin demir, fosfor ve potasyum gibi güçlü, güzel ve sulu meyvelerinin büyümesini sağlayan tüm özelliklerini bulacaksınız .