Birkaç basit malzemeyle evinizin yüzeylerini inanılmaz derecede parlatacak şaşmaz bir kendin yap yağ çözücü oluşturabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı açıklayacağız.

DIY yağ çözücü

Piyasada ev işleri ve apartman dairesindeki her yüzeyin parlatılması için pek çok kullanışlı ve etkili ürün bulunmaktadır, ancak bunlar genellikle çok pahalıdır.

Ancak yeşil aşığıysanız, çevreye ve sağlığınıza zarar vermeyecek, aynı zamanda paradan da tasarruf etmenizi sağlayacak mükemmel doğal ürünleri evinizde kendi ellerinizle yapabilirsiniz.

Bugün size , herhangi bir yüzeyin inanılmaz derecede parlak olmasını sağlayacak, sadece birkaç malzemeyle yapımı çok kolay olan harika bir kendin yap yağ çözücüyü açıklıyoruz . Ne olduğunu bilmek ister misin? Daha sonra içindekiler listesi ve prosedür için aşağıdaki paragrafları okumaya devam edin. Denedikten sonra artık onsuz yapamayacaksınız, etkinliği sizi şaşırtacak.

Her yüzeyi mükemmel bir şekilde temizlemek için mükemmel bir DIY yağ çözücüyü nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır

DIY yağ çözücü için birkaç malzeme

Şunlar da ilginizi çekebilir:Mutfağı temizlemek için doğal yağ çözücü: işte nasıl hazırlanacağı

Bu nedenle kısa sürede ve son derece kolay bir şekilde hazırlanabilen doğal bir üründür, aslında harika bir ürün elde etmek için prosedürü adım adım takip etmeniz yeterlidir. Mutfakta ve mermer, ahşap, fayans ve daha birçok hassas yüzeyde kullanabileceğiniz sonuç sizi şaşırtacak.

Mükemmel bir ‘ doğal DIY yağ çözücü’ yapmak için gerekli malzemeler şunlardır:

  • 400 ml su
  • 1 çay kaşığı Marsilya sabunu
  • 5 yemek kaşığı 10 veya 20 V hidrojen peroksit
  • 5 yemek kaşığı alkol
  • 1 yemek kaşığı bikarbonat püskürtücüyü tıkamayacak kadar dolu değil (püskürtücüye koymadan önce biraz suda eritmeniz daha iyi olur)

Şunlar da ilginizi çekebilir:Narenciye kabuklarıyla yağ çözücü yapmak mükemmel bir fikir

Yöntem:

Yukarıda belirtilen dozlar size 500 ml ürün verecektir , hazırlamak gerçekten çocuk oyuncağı olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey suyu bir sprey kabına dökmektir. Daha sonra çözünmüş Marsilya sabunu, alkol ve hidrojen peroksiti ekleyin.

İlk kez karıştırın ve hemen bikarbonat sodayı ekleyin, sprey şişesinin tıkanmasını önlemek için önce biraz suda eritmeye dikkat edin. Bu noktada tek yapmanız gereken, tüm malzemeleri mükemmel bir şekilde bir araya getirmek için her şeyi kuvvetlice çalkalamak.

AYRICA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Siklamen: Yıllarca dayanmasını sağlayan ustaca sistem, gözlerinize inanamayacaksınız

Sadece yüzeyleri temizleyen ve dezenfekte eden değil aynı zamanda odaya hoş bir koku veren kokulu bir ürün istiyorsanız esansiyel yağları kullanabilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz solüsyona birkaç damla esansiyel yağ ekleyin ve en çok tercih ettiğiniz kokuyu seçin.

VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ INSTAGRAM VE TİK TOK’TAN TAKİP EDİN

Doğal yağ gidericiniz hazır olur olmaz, evdeki her türlü yüzeyi temizlemek için hemen kullanabilirsiniz, sadece uygulama yapılacak alanlara püskürtün. Ürünü püskürttükten sonra süngerle ovalayın ve ardından bir bezle silerek ürünü çıkarın ve yüzeyleri iyice kurulayın, tamamen temiz ve parlak bir şekilde geri döneceklerdir.