Bu, yanılmaz bir tekniktir ve çok az kişi bunu bilir: kaktüs için yeşil başparmak olmasa bile hemen denenmelidir.

Kaktüs

Evini veya bahçesini güzel bir kaktüsle süslemeye karar veren herkes, dikkat ve minimum yeşil başparmak gerektiğini bilmez. Pek çok insan bu sukulentlerin belirli istek ve ihtiyaçları olmadığını düşünür , o kadar ki arada bir sulamak yeterli olabilir. Kaktüs nasıl korunur? Sektör uzmanlarının önerdiği bu yöntemle.

Sukulentler nasıl korunur?

Eylül ayının sonundan itibaren tüm sulu meyveler aktivitelerini gevşettikleri için korunmaya ihtiyaç duyarlar. Soğuğa hazırlanırlar ve kışın dinlenirler. Belirli kurallara uymayanlar, kurtarılması gereken tamamen zarar görmüş bir bitki ile sonuçlanabilir.

Kaktüs

Eylül ayının sonundan itibaren 15 günde bir ayda iki kez aralıklarla sulama da azaltılmalıdır. Sulu meyveler kuru toprağa sahiplerse soğuğu çok daha iyi tolere edebilirler .

Ekim ayının sonundan itibaren günde bir kez azalmaya gitmek daha iyidir. Gübrelemeler genel olarak kesinlikle Ekim/Kasım aylarında yapılmamalıdır. Son gübreleme, dokuları güçlendirmek ve sukulent bitkilerinin direncini artırmak için ideal olan potasyum sülfat açısından zengin olmalıdır.

Bu tür bitkiler sürekli olarak soğuktan korunmalı ve gece sıcaklıklarının düşük ve dayanılması zor olduğu Ekim ayı başlarında aktif hale gelmelidir. Sıfırın altındaki sıcaklıklara dayanabilen etli bitkiler vardır , ancak her durumda nemden ve yağmurdan korunmaları gerekir. Bu tür bir bitki zarar görmüş olabilir ve uzmanlar çok az kişinin bildiği bir yöntemi ortaya çıkarabilir .

Uzmanların az bilinen yöntemi zarar görmüş kaktüs

Vurgulananlar göz önüne alındığında, zarar görmüş bir kaktüse nasıl yardım edilebilir ve korunabilir? Sektördeki profesyoneller tarafından web’de bulunan eğitim videoları aracılığıyla, soğuktan veya parazitlerden zarar görmüş bir bitkiyi kurtarmak için olağanüstü bir yöntem öğreneceksiniz.

Uzman yöntem kaktüsü

Yapılacak ilk şey, hasarlı parçayı bulmak ve bitkiyi uzman bir fidanlığa götürmektir. Bu esnada bitkinin kendisinden küçük bir parça kesilerek toprak ve gerekli besinlerin bulunduğu bir kap hazırlanır. Kesilen kısım bu kabın içine dikilir ve ardından sulanır.

Büyüme ve gelişme fark edilene kadar aydınlık ve sıcak bir yerde dinlenmeye bırakılır . Yakından bakıldığında, bitkinin kesilen ve ekilen kısmı gelişmiş köklere sahip olacaktır. Bu nedenle yöntem, zarar görmemiş kısmı koruyarak yeni bir etli bitki doğurdu.

Bunlar, yukarıda da belirtildiği gibi, profesyoneller tarafından video eğitimlerle dikte edilen yöntemlerdir. Daha fazla bilgi veya güvenlik için tavsiye, her zaman doğrudan bir uzmanla iletişime geçmenizdir.