Burada sadece bir fincan alan basit bir malzeme ile bahçenizdeki çiçeklere nasıl bakacağınızı açıklıyoruz.

Bahçenizle mümkün olduğunca nasıl ilgileneceğinizi ve hepsinden önemlisi bu mucizevi ve doğal maddenin tüm fidanlıklar tarafından kullanıldığını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Çiçeklerinizin bakımı nasıl yapılır?

Bahçenizdeki çiçeklerle ilgilenmek, dışarıda vakit geçirmenin ve çevrenize biraz renk ve güzellik katmanın bir yoludur. Ancak bazen çiçeklerin sağlıklı ve güçlü büyümeleri için biraz daha fazla ilgiye ihtiyaçları olabilir. İşte bahçenizdeki çiçeklerin bakımı için bazı ipuçları:

Bahçeniz için doğru çiçek türünü seçin. Bölgenizdeki iklime ve araziye uygun türleri seçtiğinizden emin olun . Çiçekleri uygun bir yere dikin. Toprağın iyi drene olduğundan ve çiçeklerin yeterince güneş ışığı aldığından emin olun.

Çiçekleri düzenli olarak sulayın . Onlara ihtiyaçları olan suyu verdiğinizden emin olun, ancak onları ıslatmayın.

Bitkilerinize en iyi şekilde nasıl bakılır?

Çiçekleri gübre ile besleyin . Çiçeklerinizin olması gerektiği gibi büyümediğini fark ederseniz, büyümelerine yardımcı olmak için onlara biraz gübre vermenin zamanı gelmiş olabilir. Yabani otları çıkarın. Yabani otlar çiçeklerinizin suyunu ve besinlerini çalabilir, bu nedenle onları düzenli olarak temizlemeniz önemlidir.

Solmuş çiçekleri çıkarın. Solmuş çiçekler bitkileri zayıflatabilir ve hala çiçek açan çiçeklerden enerji çalabilir. Bitkilerin büyümeye odaklanmasını sağlamak için ölü çiçekleri düzenli olarak çıkarın.

Çiçekler, onları sadece bir fincanla nasıl canlandırabilirim?

Çiçekleri hastalıklardan koruyun . Bazı çiçek hastalıkları kimyasallar kullanılarak önlenebilirken bazıları da bitkinin hastalıklı kısımlarının uzaklaştırılmasıyla ortadan kaldırılabilir.

Bahçenizdeki çiçeklerin bakımı biraz zaman ve dikkat gerektirir , ancak bitkilerinizin sağlıklı büyüdüğünü görmek eşsiz bir memnuniyettir. Biraz sabır ve özveri ile güzel, sağlıklı çiçeklerle dolu bir bahçeye sahip olabilirsiniz.

Tek ihtiyacınız olan 1 bardak – kullanılacak malzeme bu

Herkes bilmez ama bahçemizdeki bitkileri, onlara çok zarar verebilecek kimyasal gübrelere başvurmadan güzelleştirmenin inanılmaz bir yöntemi var.

Tek ihtiyacınız olan , küçük parçalara ayırmanız gereken bir havuç . Yani tek yapmanız gereken bir litre su ile birlikte blendera eklemek.

Her şeyi en az 3 dakika karıştırın , ardından elde edilen karışımı filtrelemeye devam edin. Bu aşama, çok rahatsız edici böcekleri çekebilecek havuç kalıntılarını ortadan kaldırmak için kullanılır.

Doğal gübre olarak havuç

Bitkilerinizin tekrar çiçek açması için bu doğal gübreyi en az 3 ay boyunca gübrelemenizi tavsiye ederiz . Bu gübre, bitkilerinizin büyümesi için gerekli tüm maddeleri içeren fosfor, potasyum, azot, bor, kalsiyum ve E vitamini içerir.

Ayrıca bahçenize zarar vermeyen doğal maddeler olduğu için bu gübre uygulamaları ile aşabilirsiniz . Büyük bir fark göreceğinizden eminiz.