Sardunyalar bahçelerimizin veya balkonlarımızın en sevilen ve en yaygın çiçekleridir. Ancak tüm bitkiler gibi çok fazla bakıma ihtiyaçları vardır. Onları güçlü ve gür yapmak için bir malzeme dökmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Bu tamamen doğal bir unsurdur: hadi daha fazlasını öğrenelim .

Sardunyalar herkesin sevdiği bitkilerdir, aslında balkonlarda, bahçelerde, evlerde bulmak mümkündür. İtalya’da, herkes onları nasıl iyileştireceğini ve her zaman sağlıklı hale getireceğini bilmese bile çok yaygındırlar. Onları güçlendirmenin doğal ve ucuz bir yolu var, bu yöntemle hemen çiçeklenecekler : nasıl olduğunu öğrenelim.

Güçlü ve gür sardunyalar: tüm detaylar

Farklı sardunya türleri vardır, her renkte bulunurlar. Gerçekten büyüleyici çiçeklerdir, aslında mekanı dekore edilmiş ve zarif hale getirirler. Gerçek bir mobilya parçasıdır. Ancak gerçekte, onları bu kadar gür ve sağlıklı hale getirmek için doğal ve etkili bir ilacı uygulamaya koymanız gerekir.

İlk olarak, saksıların yeri ve parlaklığı hakkında düşünmek önemlidir. Ayrıca sardunyaların gelişmesine yardımcı olmak için bitkiler arasında her zaman belirli bir mesafe bırakmaya çalışın. Onları daima akşam saatlerinde sulayın ve suya ihtiyaçları olup olmadığını sürekli kontrol edin.

sardunyalar

Kuru yaprakları çıkarın, aksi takdirde bitkinizi enerjiden mahrum bırakırlar. Bunları yılda bir kez, tercihen ilkbaharda budayın. Ancak kışın üzerlerini bir bezle örtün, aksi takdirde soğuk sardunyalarınızı öldürebilir. Ama onları nasıl sağlıklı, gür ve çiçek açmış hale getirebiliriz? Tek ihtiyacınız olan bir malzeme : hadi daha fazlasını öğrenelim.

Sardunyalar nasıl çiçekli ve renkli yapılır: prosedür

Sardunya yetiştirmek o kadar da zor değil, ancak bazı önlemleri her zaman akılda tutmak ve pratik ve etkili tavsiyeleri uygulamaya koymak önemlidir. Bitkileri güzelleştirmek için bira mayasına ihtiyacınız olacak.

Mutfakta kullanılan bir malzemedir, ancak birçok özelliği olduğunu herkes bilmez, aslında çeşitli mineral tuzlar ve ayrıca sardunyalar başta olmak üzere bitkilerin gelişimini desteklemek için mükemmel olan birçok vitamin içerir. Sadece iki çay kaşığı toz bira mayasını suda eritmeniz gerekecek, yaklaşık 3 litreye ihtiyacınız olacak. 

Bu noktada kompostunuz hazır olacak ve sulama yaparken kullanmanız gerekecek. Çözeltiyi zenginleştirmek istiyorsanız, bir çay kaşığı şeker de ekleyebilirsiniz , çünkü glikoz bitkinin büyümesini teşvik eder. Sonuçları hemen fark edeceksiniz, birkaç gün sonra sardunyalar sağlıklı ve güçlü görünecek.

Bu çare yaygın olarak kullanılmaktadır çünkü gerçekten harika bir numaradır. Özellikle bahçecilik dünyasına yakın zamanda yaklaştıysanız, kesinlikle denemelisiniz. Az önce size açıkladığımız yöntemle , sardunyalarınızı büyütmek için süpermarketten aldığınız tüm o kimyasallara da veda edebilirsiniz.

sardunyalar