Çiçeklerle dolu bir bahçe elde etmek için bu malzemeyle nasıl fincan hazırlayacağınızı gösteriyoruz. Kreşler bile bilmiyor.

Sadece bir fincan hazırlayın ve çiçeklerinizi her zamanki kadar güzel göreceksiniz . Çoğu zaman çocuk bakıcıları bile bu kadar basit bir malzemenin onlara yardımcı olabileceğini bilmezler.

Aynı bahçede farklı çiçekler nasıl yetiştirilir?

Farklı türde çiçeklerle dolu bir bahçeye sahip olmak çok faydalı olabilir, ancak bazen aynı alanda farklı türde çiçekler yetiştirmek zor olabilir . Ancak biraz planlama ve uygun bakım ile renkli ve canlı bir bahçe yaratmak mümkündür.

Çiçekler

İlk olarak, yetiştirmek istediğiniz çiçek çeşitlerini dikkatli bir şekilde seçmek önemlidir. Her çeşidin ışık ve su ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğunuzdan ve bahçenizin çevre koşullarında gelişebilecek bitkileri seçtiğinizden emin olun. Örneğin güneşli bir bölgeniz varsa zinya ya da papatya gibi parlak ışığı seven çiçekleri tercih edebilirsiniz. Gölgeli bir alanınız varsa, loş ışıkta gelişen begonya veya sümbül gibi çiçekleri seçmek isteyebilirsiniz .

Çiçek çeşitleri seçildikten sonra toprağı uygun şekilde hazırlamak önemlidir. Bir tohum yatağı oluşturduğunuzdan veya fideleri bahçede ışık ve su ihtiyaçlarını karşılayan bir alana naklettiğinizden emin olun. Ek olarak, büyümeleri ve gelişmeleri için ihtiyaç duydukları besinleri sağlamak için her çiçek çeşidi için uygun gübrenin kullanılması önemlidir.

Çiçeklerinize uygun şekilde bakmanın yanı sıra, bahçenizi bakımlı ve düzenli tutmanız da önemlidir . Yeni çiçek oluşumunu teşvik etmek için yabani otları düzenli olarak çıkardığınızdan ve ölü çiçekleri budadığınızdan emin olun. Ayrıca, her çiçek türü için ayrı alanlar oluşturmak üzere çitleri veya diğer ayırma biçimlerini kullanmayı düşünün, böylece bitkiler üst üste binmez veya birbirlerinin yoluna çıkmaz.

Ancak bazen bahçemizdeki tüm bitkileri çiçeklendirmek zor olabilir. Aşağıda, sorununuzu çözecek bir sır ortaya koyuyoruz .

Sadece 1 fincan ile durumu çözeceksiniz

Sadece 1 fincan ile çiçekleriniz canlanacak. Ne hakkında konuşuyoruz? Bir bardak defne . Defne, koyu yeşil yaprakları ve karakteristik yoğun kokusu olan aromatik bir bitkidir. Defne, mutfakta yemeklere lezzet katmak için kullanılmasının yanı sıra bitkiler için doğal bir ilaç olarak da kullanılabilir.

Defne bazlı bir bitki gübresi yapmak için bir litre suyu kaynatın ve yaklaşık 10 adet defne yaprağı ekleyin. Yaklaşık 10 dakika kaynattıktan sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Çözelti ılık olduğunda, defne yapraklarını çıkarmak için karışımı süzün ve sıvıyı yavaşça bitkiye dökün.

Defne

Defne mantar ve bakterilerle savaşır. Ek olarak, defne yaprakları, bitkileri güçlendirmeye ve büyümelerini desteklemeye yardımcı olabilecek kalsiyum , demir ve magnezyum gibi besinler içerir. Bu gübreyi istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.