Yaprakların ve bitkilerin çiçek açmasını sağlamak elbette kolay değil ama hayatınızı değiştirebilecek bir çözüm var. Olağanüstü bir çiçeklenme için bu maddenin bir çay kaşığı yeterlidir.

Hızlı ve muhteşem çiçeklenme nasıl sağlanır ? Tek ihtiyacınız olan bu malzemeden bir çay kaşığı : bitkileriniz size teşekkür edecek. Yılın herhangi bir zamanında çiçeklerin doğduğunu göreceksiniz .

Çiçeklenme: çünkü gerçekleşmesi her zaman kolay değildir

Çiçeklenme kesinlikle bitkilerimizi karakterize eden en hassas ve harika aşamalardan biridir , ancak gerçekleşmesi her zaman kolay değildir Sulama yöntemleri veya değerli yeşil mücevherlerimizi sergilemeye karar verdiğimiz yerler gibi, çiçeklerin ve bitkilerin bereketli ve ani büyümesini etkileyebilecek çeşitli faktörler vardır .

Bitki

Bazen, çiçeklerin ve bitkilerin hızlı bir şekilde çiçeklenmesini sağlamak için , özellikle deneyimsiz veya kendin yap yeşil başparmak, yapay veya doğal olmayan ürünler kullanın. Eh, bu çözüm her zaman olumlu değildir.

Çiçeklenmeyi kimyasal veya yapay maddeler kullanarak ararsanız , tam tersini, yani bitkinin ölmesini ve çiçeklerin büyümemesini elde edebilirsiniz. Ancak, bitki bakımına yaklaşımınızı değiştireceğinden emin olduğumuz bir çözümümüz var. Muhteşem ve bereketli bir çiçek için sadece 1 malzemeye ihtiyacınız olduğunu biliyor muydunuz ? İşte hangisi.

Yemyeşil çiçekler ve bitkiler için gizli içerik

Bir bitki bitkisel dönemden çiçeklenme aşamasına geçtiğinde , gözler için bir şölen olur: çiçeklerle dolu yeşil mücevherlerimizi görmekten daha güzel bir şey yoktur.

Çiçekli bitkiler

Ancak biraz yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle aldığımız veya evimizde bulundurduğumuz bitkilerin özelliklerini bilmiyorsak çiçek açmayı garanti etmek kolay değil .

Bununla birlikte, sizin için daha az deneyimli yeşil başparmaklar için de yararlı olan, hızlı ve olağanüstü çiçek açmayı garanti edebilen bir çözümümüz var . Şaşırmak için ihtiyacınız olan tek şey , evinizde mutlaka bulunacak bir malzeme : sadece kabartma tozu alın !

Evet, doğru okudunuz. Tüm süpermarketlerden satın alabileceğiniz ya da kilerinizde de bulundurabileceğiniz bu içerik size olağanüstü bir çiçek açma garantisi verecektir . Ama gelin hep birlikte yeşil mücevherlerinizin ömrünü değiştirecek karışımı nasıl hazırlayacağınıza bir göz atalım.

Öncelikle yüksek boyunlu bir kaba dökeceğiniz oda sıcaklığında 500 ml su almanız gerekecek . Bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin ve hepsini birlikte karıştırın. Tamamlamak. Başka hiçbir malzemeye ihtiyacınız olmayacak.

Bitkilerinizin toprağını ıslatmak için kullanacağınız bu karışım ile harika bir çiçeklenme göreceksiniz: çiçekler sağlıklı, dayanıklı ve güçlü hale gelecek . Bu teknik sayesinde bitkileriniz yılın beklenmedik zamanlarında bile hızla çiçek açmaya başlayacak.

Yine de zamanlamaya dikkat edin! Birçok kişinin yaptığı hataya düşmeyin. Bu karışımı her gün değil 30 günde bir kullanmanız yeterli. Bu çare ile yukarıda açıkladığımız sonuçları elde etmek için toprağı kökün hemen altında sulamanız gerekir .

Kabartma tozunun bitki sağlığı üzerinde pek çok yararlı etkisi olduğunu biliyor muydunuz ? Olumlu özelliklerini kesinlikle duymuşsunuzdur, ancak bitkiler için olmayabilir. Eh, daha deneyimli yeşil başparmaklar bahçelerinde sodyum bikarbonat kullanmaya alışkındır ve bunun bir nedeni vardır: Bu madde mükemmel bir fungisittir , mantar hastalıklarının ve küllemenin tedavisi için olağanüstüdür .

Bu bileşen doğru kullanıldığında bitkilerinizin sağlığını korur ve genellikle haşerelerin neden olduğu hastalıklardan etkilenmelerini engeller . Ancak çözünen madde olarak sodyum bikarbonat kullanmamaya dikkat edin .

Yukarıda anlattığımız karışımda olduğu gibi mutlaka su ile karıştırılmalıdır: Aslında sodyum kökleri ve yaprakları yakabilir ve bitkiyi mahvedebilir. Her zaman uzmanların tavsiyelerine göre sulandırın ve pişman olmayacaksınız.

Sodyum bikarbonat