Ekimden hemen sonra belirli bir ürünün eklenmesi gerekecektir. Bu sayede aslında köklerin daha iyi gelişmesini sağlamış olursunuz. İşte bilmeniz gereken her şey.

Sebze bahçesi

Bahçecilikle uğraşan ve kendi fidanını yetiştirebileceği bir sebze bahçesine sahip olan herkes, her hareketin ne kadar sevgi ve en küçük detaylara dikkat edilerek yapılması gerektiğini çok iyi bilir. Bitkilerinizi güvenli ve sağlıklı bir şekilde büyütmenin tonlarca doğal yolu vardır . Bu yazıda, sizi ekimden sonra bitkilerin köklerini daha iyi geliştirmek için gerçekten heyecan verici bir hareketle tanıştırıyoruz. Detaylar burada.

Bitkilerinizi bahçeye en iyi şekilde dikmek için, ihtiyaç duydukları tüm besinleri onlara sağlamak çok önemlidir. Oluşturulan deliği toprakla dolduran ideal bir gübreye ihtiyaç vardır. Bu noktada tesise girmek mümkün olacaktır. Köklerinin toprakta tamamen rahat olması için mümkün olan en iyi şekilde zemine “demirlenmesi” gerekecektir.

Bir bitki doğru koşullarda doğmalı ve büyümelidir . Her fide güneşe maruz kalma, toprak pH’ı, gübre ve sulama sıklığı ile ilgili özel önlemler gerektirir. Kendinizi her hareket hakkında daha iyi bilgilendirmek, her zaman her şeyi uygulamaya koymak size kalmış olacaktır. Biraz istek, zaman ve deneyim ile bereketli ve sağlıklı bir sebze bahçesine sahip olacaksınız.

Bu yazıda, ekimden hemen sonra kök gelişimini iyileştirmek için özel bir tekniğin bilgisini size sunuyoruz . Hangi malzemenin kullanılması gerekli olacaktır? İşte bilmeniz gereken her şey.

Ekimden sonra eklenecek element: İşte detaylar

Bitkilerin gelişimini ve büyümesini iyileştirmek için yapmanız gereken tek şey onlara uygun doğal besinleri vermektir . Aslında, köklerin büyümesini teşvik edecekler . Parazitler, şiddetli yağmurlar veya şiddetli sıcaklık değişiklikleri gibi bitkilerin uygun şekilde gelişmesine engel olan birçok faktör vardır. Ancak iyi bitki beslenmesi, onların hastalanmalarını ve bazı olumsuz koşullara bile direnebilmelerini engelleyecektir .

Kök geliştirmeyi iyileştirin

Doğal besinlerden bahsetmiştik. Bu yazıda, sizi meyve bitkilerinize ve çiçeklerinize güç vermek için gerçekten ideal bir bileşenle tanıştırmak istiyoruz. Mayadan bahsediyoruz . Aslında, potasyum, magnezyum, nitrojen, fosfor, B vitamini ve diğer mineral tuzlar gibi birçok besine sahip olması nedeniyle bitki büyümesi için çok geçerli bir uyarıcıyı temsil eder .

Bitkilerin maya ile beslenmesi, gelişimlerinin hemen hemen her aşamasında çok önemli olabilir. Ancak ekim sırasında daha fazla olacaktır . Nedeni? Bahçenizdeki tek tek fidelerin kök sisteminin mükemmel bir şekilde güçlendirilmesi.

Bu nedenle maya, domates, kabak, salatalık ve biber gibi çeşitli bitkilerin yetiştirilmesi sırasında büyük ölçüde kullanılır. Maya yoluyla daha iyi kök gelişimi için ideal prosedürü bulalım . İşte tüm detaylar.

Daha iyi kök gelişimi için mayanın önemi

Maya, topraktaki sözde “iyi bakterilerin” etkisini ideal bir şekilde etkinleştirmeyi başarır ve tüm alt tabakanın ısınmasını destekler. Evlat edinme prosedürünü bulalım. Bir litre ılık suya veya alternatif olarak bir litre süte yaklaşık 50 gram bira mayası ve 4 yemek kaşığı bol şeker ekleyip karıştırmanız yeterli .

Maya

Bu noktada karışım yaklaşık 2 saat dinlenmeye ve şişmeye bırakılır ve 50 litre daha su ile seyreltilir . Bu nedenle, bu çözümle tek yapmanız gereken tüm bahçenizi – gerektiği kadar – sulamak . Düzenli olarak kalsiyum ve potasyum eklemeyi unutmayın, böylece fideleriniz için tüm besinler her zaman sağlanır.

Maya solüsyonu , bahçenizdeki tüm bitkiler için mükemmel bir doğal gübre olacaktır çünkü kökleri güçlendirmek için çok faydalı maddeler garanti edilecektir. Beklendiği gibi, toprağın bu şekilde sulanması ekimden hemen sonra da gereklidir. Aslında maya , doğal bitki hormonlarının çok önemli bir kaynağıdır .

Bitkileriniz hızlı , sağlıklı ve güçlü   büyüyecek .  Ortaya çıkacak meyveler gerçekten olağanüstü olacaktır. Tek yapmanız gereken önerimizi uygulamak.