Bitkilerinizdeki tüm zararlıları ortadan kaldırabilmek için doğal bir böcek ilacı vardır. Bunu nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Püskürtme insektisit

Doğal bir insektisit, her zaman zararlılardan arındırılmış bitkilere tamamen doğal bir şekilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Doğal insektisit: ne için

Evde yaprak bitlerine ve beyaz sineklere karşı doğal bir böcek ilacı hazırlamak, paradan tasarruf etmenizi sağlar, ancak her şeyden önce, bitkilerin her zaman sağlıklı olmasını sağlar.

Yaprak bitleri esas olarak bitkilerimizin saplarına ve yapraklarına saldırır. Saldırganlıkları bitkilerin çimlenmesini, çiçeklenmesini ve çoğalmasını önleyebilir. Zararlılar tarafından saldırıya uğramışsa, bitkinin gübrelenmesi neredeyse işe yaramaz. Bunun olduğuna dair ilk işaretler hemen görülebilir. Sadece yapraklara bakın, özellikle de sararıyorlarsa. Yaprak bitleri, aslında, bitkilerin özsuyunu emerek bitkinin büyümesini ve çoğalmasını önler.

Doğal böcek öldürücüler, bitkilerde veya bahçe bitkilerinde böcek istilalarını kontrol etmek ve yönetmek için kullanılan ürünlerdir. Sentetik kimyasal böcek öldürücülerin aksine, doğal böcek öldürücüler bitkiler, mineraller veya canlı organizmalar gibi doğal kaynaklardan elde edilir. Bitkileri, büyümeye zarar verebilecek, verimi azaltabilecek veya hastalıkları yayabilecek zararlı böceklerden korumaya hizmet ederler.

Doğal böcek öldürücülerin kullanımı, çevresel etkiyi azaltmaya ve biyolojik çeşitliliği teşvik etmeye çalıştığımız sürdürülebilir bir tarım uygulamasının bir parçasıdır. Örneğin organik tarım, sürdürülebilir bir şekilde büyümek için doğal böcek öldürücülerin ve diğer entegre haşere yönetimi çözümlerinin kullanımına dayanır.

Doğal böcek ilacı

Nasıl hazırlanır

Doğal böcek ilacını oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız ilk bileşen, beş karanfil miktarında sarımsak ile temsil edilecektir. Bunlar soyulmalı ve karıştırıcıya yerleştirilmelidir.

Blender çalışırken her şeyi karıştırmak için bir parça soğan ve bol miktarda su ekleyin. Çözeltiyi geliştirmek için yarım çay kaşığı biber ekleyeceğiz. Her türlü biber yapacak.

Burada bitirmedik, çözeltiye, karıştırmadan önce, bir çorba kaşığı  bulaşık sabunueklemeniz gerekecek. Bu noktada, çok güçlü bir doğal sıvı insektisit elde etmek için her şeyi karıştırabilirsiniz. Aslında, tüm parazitleri öldürebilir.

Soğan ile doğal insektisit

Karıştırmayı bitirdikten sonra, elde edilen karışımı bir kaseye koyun, su ekleyin ve çok iyi karıştırın. Her şeyi süzgeç yardımıyla süzün ve sıvıyı bir sprey şişesine koyun. Zararlılardan etkilenen bitkileri sabahın erken saatlerinde veya öğleden sonra geç saatlerde püskürtebilirsiniz. Güneşin çok güçlü olmadığından emin olun. İnsektisit sadece haftada bir kez uygulanabilir, çünkü tam olarak çok güçlüdür.

Doğal böcek öldürücülerin genellikle kimyasal böcek öldürücülerden daha güvenli, daha az toksik veya tahriş edici olarak kabul edildiğini, böylece insan ve hayvan sağlığına yönelik riskleri azalttığını düşünün.