Aynı dalda birçok orkide dalının büyüdüğünü neredeyse hiç kimse bilmiyor. Nasıl yapılır? Sadece bir elma al.

Orkide dalları, bu harika dünyanın en hassas dalları arasındadır . Sektörde profesyonel olmayanlar her zaman şubeleri çoğaltamıyor veya belirli bir durumdan kurtaramıyor. Bu nedenle bitkiyi kurtarmak için küçük bir sırrı bir elma yardımıyla açıklamaya karar veren bir çocuk bakıcısı vardır. Bu nasıl mümkün olaiblir? Onun tavsiyesini adım adım takip etmeye çalışalım .

Elma gübresi nasıl yapılır?

Özellikle bitkiler ve onların hayatta kalması söz konusu olduğunda , bazı çok ilginç kendin yap yöntemleri vardır . Orkide kesinlikle dünyanın en narinlerinden biridir, öyle ki, onunla ilgilenen veya nasıl yapılacağına dair ipuçları veren – kural olarak – sektörün profesyonelleridir.

Üzerinde birçok çiçek geliştirmek için bir orkide dalını nasıl alacağınızı anlamadan önce , ilk adım doğal bir elma gübresi hazırlamaktır. Nasıl yapılır?

  • Organik, olgun bir kırmızı elma alın;
  • Kabuğu çıkarın ve bir kaba veya tavaya koyun;
  • Biraz su dökün.
Gübre olarak elma

Elma kabuğu olan su kaynatılmalı ve ardından beş dakika daha pişirmeye devam edilmelidir. Doğal gübre hazır olduğunda süzün ve soğumaya bırakın.

Sağlıklı, tek dallı orkide dalları büyütün

Şimdi kurtarmak istediğiniz orkide dalını alın ve şu şekilde ilerleyin:

  • Elma solüsyonuna batırılmış pamuklu bir diskle tüm dalı temizleyin ve dezenfekte edin;
  • Hemen ardından, biraz ıslatılmış disk alın ve onları – yumruklayarak – kısa süre sonra büyüyecek çiçeklerin olduğu yere yerleştirin.

Bu kombinasyon, orkide dalını aynı dalda çiçeklerini büyütmeye hazır hale getirmek için idealdir . Elmadaki besinler sayesinde orkide dezenfekte edilerek çok daha güçlü hale getirilecektir.

orkide dalları

Bu, aynı zamanda narin veya belirli sorunları olan bitkiyi koruyan besinler açısından zengin bir çözümdür.

Aynı çözelti çiçekler üzerinde buharlaştırılarak aynı şekilde gübre olarak veya her zaman güzel bir bitki için gerekli bir besin maddesi olarak kullanılabilir .

Diğer bir sır da her türlü paraziti uzak tutan, bitkilere ve toprağa tam anlamıyla özen gösteren elma sirkesinin kullanılmasıdır . Sirke, pH’ı düzenlemek ve her türlü parazite karşı koymak için kesinlikle değerli bir müttefiktir. Elmanın güçlü aroması ve özellikleri, ürünü yukarıdaki solüsyonla birleştiren bir orkide için mükemmeldir.

Doğrudan su ile seyreltilerek kullanılabilir veya bir pamuk disk yardımıyla yaprakları dezenfekte etmek için kullanılabilir. En doğru şekilde ilerlemek için her zaman uzman bir bahçıvandan tavsiye almayı unutmayın.