Burada, evinizde herhangi bir bitki yetiştirmenize izin verecek inanılmaz bir yöntem olan aloe vera ile nasıl kökleneceğinizi açıklıyoruz.

Aloe vera ile nasıl kök salabileceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey . Bu yöntemi kullanarak herhangi bir bitki yetiştirmeyi başaracağız.

Büyümeyen bitkiler, ne yapmalı

Evinizde belki de bir ömür boyu sahip olabileceğiniz ve hala büyümeyen bitkilere kaç kez rastladınız? Şans eseri, bugün sizin için doğru olan yöntemi açıklıyoruz: aslında çoğu zaman yalnızca bir köklendirme aracına ihtiyacınız var .

Ancak asıl konuya gelmeden önce ve her şeyden önce aloe vera ile nasıl kök salılacağını açıklamadan önce, bugün bitkilerin neden büyümediğini ve bu sinir bozucu sorunu nasıl çözebileceğimizi açıklayacağız .

Büyümeyen bitkiler

Bitkilerin hepsi farklıdır ve özel bakım ve dikkat gerektirir. Evde sahip olduklarınızı yetiştirmek istiyorsanız, yetiştirdiğiniz bitki türlerinin neye ihtiyacı olduğunu gerçekten anlamak için onu okumanızı tavsiye ederiz.

Genel olarak, bitkilerin farklı oranlarda ışık, rüzgar, gölge, su, toprak ve gübreye ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Saksıların boyutu bile önemlidir ve bazı bitkiler balkona konan bir saksının içine konan toprak yerine bahçe toprağında büyümeyi tercih eder.

Bu nedenle, bir bitkinin neden düzgün büyümediğini anlamak çok önemlidir. Bu nedenle, ölü bitkinizi kökünden sökmeden ve kesin olarak atmadan önce, bahsettiğimiz tüm bu faktörleri ayarlamanızı tavsiye ederiz. Bu yapıldıktan sonra aloe vera ile kök salmaya devam edebilirsiniz . Burada size bunu nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Aloe vera ile köklendirme nasıl yapılır?

İlk yol, bitkinin büyütmek istediğimiz ve büyümesini istediğimiz dalını doğrudan büyük aloe vera yaprağının içine yerleştirmektir . Yaprağın içine yerleştirdikten sonra vazonun içine yerleştirip gerekli toprağı dökerek ilerleyebiliriz. Sonra su verebiliriz.

İkinci yol, aloe jelinin çıkarılmasını içerir. Yapmanız gereken tek şey aloe vera yaprağını ikiye kesmek ve bir bıçakla kaybolmamasına dikkat ederek tüm jeli çıkarmak. Bunu önlemek için yaprağın altına sıvıyı bir şekilde toplayabilecek bir bardak veya başka bir kap koymanızı tavsiye ederiz.

Aloe veralı kök

Bu yapıldıktan sonra, sıvıyı karıştırıcıya geçirin ve etkinleştirin. Mümkün olduğu kadar sıvı hale geldiğinden emin olun, ardından toprağınızı döktüğünüz bir vazoya dökün. Daha sonra büyütmeniz gereken bitkinin dalını dikin.

Üçüncü yöntem , önce blenderden geçirmeden az miktarda aloe vera jeli dökmektir . Bu yöntem, çok fazla köklendirme maddesine ihtiyaç duymayan küçük bitkiler için özellikle yardımcı olabilir, sadece biraz yardım.