Anthurium’un bitkinin olması gerektiği gibi çiçek açmasına neden olmayan küçük sorunları olabilir: bunları nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Antoryum, tüm dünyaya yayılmış, herkes tarafından sevilen bir bitkidir. Yetiştirilmesi çok kolaydır ancak bazı önlemler almak gerekir çünkü gelişimi sırasında sorunlar çıkması veya az çiçek vermesi olasıdır. Anthurium’u gür ve çiçeklerle dolu yapmak için çok az kişinin bildiği bir numarayı uygulamanız gerekecek : onu nasıl güzelleştireceğimizi öğrenelim.

Bir antoryum nasıl yetiştirilir: tüm detaylar

Anthurium’un düzgün bir şekilde çiçek açması için bitkinin tüm doğru çevre koşullarına sahip olduğundan emin olmamız gerekir. Elbette başlamak için iyi toprağı ve suyu doğru zamanlarda ve sık sık kullanmanız gerekir . Oda sıcaklığı her zaman 18 derecenin üzerinde olmalıdır.

Açıkçası, onu ışığa maruz bırakmayı ve her zaman yüksek ortam neminde tutmayı unutmayın. Yaz aylarında, bu bitkinin onu doğrudan ışıktan koruyan bir pencere önünde tutulması gerekir , ancak kışın olası tüm ışığı algılaması gerekir.

antoryum

Döllenme sırasında fosfor ve potasyum eksikliği kesinlikle olmamalıdır. Bu önlemleri alırsanız, Anthurium’unuz kesinlikle tüm yıl boyunca çiçek açacaktır. Ancak bu bitkinin çiçeklenme sırasında sorun yaşaması ve sadece birkaç çiçeğin açması ihtimali vardır.

Tam da bu nedenle bahçıvanların da kullandığı bir numarayı hayata geçirmek gerekiyor yani özel ve tamamen doğal bir su kullanmalısınız: ne olduğunu öğrenelim.

Kullanılacak su

Anthurium’un çiçek açmamasının başlıca sebepleri, yanlış konumlandırma nedeniyle ışık alamamasıdır veya doğru çevre koşullarında yaşamamasıdır. Döllenmenin de çok önemli olduğunu hatırlatırız aslında evde 2 dakikada oluşturacağınız özel bir su ile sulamanız gerekir.

Evde iki dakikada yapabileceğiniz pancar suyundan bahsediyoruz. Çok az sürer. İlk olarak, süpermarkette kolayca bulabileceğiniz bu kökü alın ve dilimler halinde kesin. Daha sonra pancar parçalarını 500 ml su ile bir karıştırıcıya dökün .

Pancar kökü

Karıştırın ve bir elekten geçirmeniz gereken sıvı bir karışım elde edeceksiniz. Her şeyi bir cam kavanoza koyun, böylece artık varsa doğru şekilde saklansın. Şimdi tek yapmanız gereken, oluşturduğunuz bu su ile Anthurium’unuzu sulamak.

Çok geçmeden saçma bir değişiklik fark edeceksiniz. Açıkçası, bu basit numaranın işe yaraması için size daha önce açıkladığımız tüm önlemleri almayı unutmayın. Pancarın çeşitli özellikleri vardır,  remineralize edici ve toniktir, bu nedenle bitkinin sağlığı için mükemmeldir.