Güzel Antoryum ve onu hızla çoğaltma yöntemi. Gibi? Uzman tavsiyesine göre çiçek dalları sayesinde.

Mümkün olmasa bile her zaman yaşatmak isteyeceğiniz güzel bir bitki. Anthurium herkesin evde ve bahçede görmek istediği nadide türlerden biridir, bu nedenle fidanlık sahipleri onu nasıl çoğaltabilecekleri ve süresiz olarak sahip olabilecekleri konusunda önerilerde bulunmaya karar vermişlerdir. Bu çok hassas bir operasyondur, ancak prosedürü bir kez öğrendikten sonra çocuk oyuncağı olacaktır. Anthurium’u sonsuza kadar çoğaltmak için uzmanların tavsiyeleri nelerdir hep birlikte görelim .

Anthurium’un çoğaltılması: tavsiye ve yöntem

Anthurium’un üremesi genellikle çiçeklerin tozlaşması, çeşitli tutamların bölünmesi veya çeliklerin üretilmesi ile gerçekleşir . Üreme, istenen amaca ulaşmak için minimum yeşil başparmak ile evde de yapılabilecek bir tekniktir.

Gerçek sır, sonsuz bir bitkiye sahip olmak için çocuk bakıcılarından öğrenmek ve öğrettiklerini adım adım takip etmektir.

antoryum

Bu prosedürü elde etmek için gövdeyi birkaç parçaya kesmek gerekir, çünkü her bölümün düğümlerden yeni jetler üretebilmesi gerekir. Tüm küçük parçalar dikey olarak büyüyemez ve asıl sır budur .

Antoryumun çoğaltılması

Bu operasyonu gerçekleştirmek için en iyi dönem, şüphesiz, bitki örtüsünün toparlanmasının aktif olduğu ve yazın yeni tutamların hızla oluşmasına yardımcı olduğu ilkbahar/yaz aylarıdır.

Uzmanlar yukarıdakileri tavsiye ediyor, ancak yılın diğer zamanlarında da yapmanıza hiçbir engel yok. Bu bir hız meselesi çünkü soğuk mevsimde büyüme önemli ölçüde yavaşladı.

Prosedür aşağıdaki gibidir:

  • Tüm köklerin bağlı kalmasına dikkat ederek, yanal sürgünleri sterilize bir kesici ile bölün.
  • Bu işlemi kuru değil nemli toprakla yapmayı unutmayın – bu nedenle bitkiyi yarım saat önce sulamak iyidir.
  • Genel/ana bitkiyi taze saksı toprağı olan büyük bir saksıya diktikten hemen sonra
  • Tüm yeni fideler, adaptasyon aşaması için bir öncekine benzer toprak kullanmaya özen gösterilerek küçük saksılara yerleştirilir.
  • Sulayın ve fazla suyu boşaltın.
Antoryumu çoğaltın

Bütün bu tutamlar, adaptasyon evrelerinden 10 gün boyunca yarı karanlıkta kalmalıdır. Aksi takdirde susuz kalma riskiyle karşı karşıya kalabilir ve anında ölebilirler.

Fidancıların zamanla sonsuz bir bitkiye sahip olmalarının sırrı budur ve tüm tavsiyelere iyi uymak önemlidir. En önemli ve hassas aşama , 10 günlük gölge ve hidrasyon ile adaptasyon aşamasıdır : Yeni doğan fideler için kolaylık açısından da, sıcaklıklar düşük olmadığında faaliyetleri yürütmek daha iyidir.