Bahçıvanlar, bitkilere kibrit yerleştirerek yeni bir yöntem kullanmaya başladılar. Ama gerçek fayda nedir?

Bahçede ve evde bitki bulundurmak her zaman harika bir fikirdir. Sadece çevreyi süslemekle kalmaz, aynı zamanda eve renkli ve taze bir dokunuş verir. Birçok bitki ayrıca, her bireyin sağlığı için iyi olabilecek özellikle ilginç özelliklere sahiptir. Hassas yaratıklar oldukları için sürekli bakıma ihtiyaçları var, bu nedenle klasik kibritlerin kullanılmasını içeren bir numara ortaya çıktı . Onlar ne için? Şimdi birlikte öğrenelim.

Bahçedeki ve evdeki bitkiler, onlara nasıl bakılır?

Etrafta dolaşmaya gerek yok, evde veya bahçede bitki sahibi olmak isteyenler, her halükarda minimum yeşil başparmağa sahip olmakta fayda var. Alternatif olarak, hafta boyunca çok fazla bakım gerektirmeyen, sadece biraz su gerektiren örnekleri benimsemek daha iyidir.

Profesyonel fidancılar ihtiyaçlarınıza göre her türlü tavsiyeyi verebilirler, her durumda bir bitkinin canlı olduğu ve gece gündüz çok fazla bakıma ihtiyacı olduğu anlaşılmaktadır. Sulamadan beslenmeye, yerleştirmeye kadar başlar .

Bitkilerin bakımı

Birçoğu ışığı sevmezken, diğerleri sıcaklığa ve doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duyar. Daha sonra evin karanlık köşelerini seven bazı türleri varken, bunlardan sadece birkaçı banyoya da yerleştirilebilir. Bununla birlikte, tüm bitkilerin ortak bir noktası vardır ve evde ve bahçede kullanılabilecek (ucuz ve zararsız) bir çare vardır.

Bitkilerdeki kibrit çöpleri, fidanlıkların sırrı

Tüm bitkilerin ortak paydası, böcekler gibi dış saldırılardır – özsu ile beslenen çeşitli türden parazitler ve tatarcıklar. Bu sadece dış bitkilere değil, aynı zamanda dış bitkilere de olur ve onları doğrudan tamamen dehidrasyona ve ardından kaçınılmaz olarak ölüme götürür.

İlkbaharda, etkili bir şeyle korunmadıkları takdirde, böceklerin bitkilere saldırması tamamen normaldir. Ancak dikkatli olun, kimyasal maddeler içeren ürünler her zaman size iyi gelmeyebilir: aslında, genellikle bu tür bitkiler için uygun değildirler veya çevreyi aşırı derecede kirletirler.

Bu noktada, en uzman çocuk bakıcıları tarafından doğrudan verilen tavsiyelerle, devrim niteliğinde bir şey sahneye girer. Hava koşullarından durgun suların daha fazla kullanılmasına ve ayrıca bu tür bitkiler için uygun olmayan gübrelere kadar böceklerin çoğalmasının birçok nedeni olabileceğini hatırlamakta fayda var .

Bu sorunların üstesinden gelmek için maçların çok yardımcı olabileceği keşfedildi. Bitkiler sağlıklı, güzel olacak ve onları gören herkesi kıskandıracak. Hepimizin bildiği gibi kibrit, yanıcı bir uç olan kafadan ve ardından tahta bir çubuktan oluşur.

bitkiler için maçlar

Vazonun büyüklüğüne bağlı olarak iki ila dört kibrit toprağa baş aşağı yerleştirilerek alınmalıdır. Kafanın içindeki kükürt erir ve bir hafta sonra kibrit değiştirilebilir : bu işlem bir ay boyunca yapılmalıdır.

Bitki ne olacak? Her türlü parazit saldırısından tamamen korunacaktır.