Anthurium, bu güzel iç mekan bitkisinin dairenizde yıllarca yaşayabileceğini biliyor muydunuz? Uzun bir ömrü garanti etmek için bu bileşenden bir avuç almanız yeterlidir.

Gösterişli çiçekleri ve parlak renkleri ile bu güzel bitki kolay solmaya eğilimlidir. Ancak sizin için bir numaramız var: Bu malzemeyi kullanın ve yıllarca geliştiğini göreceksiniz.

Antoryum, bu güzel iç mekan bitkisinin tüm özellikleri

Herkesin yeşil baş parmağı yoktur. Bitkilerle uğraşmak, bir insanla ilgilenmek gibidir: Onlara ilgi ve sevgi göstermelisiniz. Tüm bitkiler bir apartman dairesinde veya çok az ışığa maruz kalan odalarda yaşayabilecek şekilde yapılmamıştır.

antoryum

Bununla birlikte, bir iç mekan bitkisi var , bir ev gibi her zaman rahat olmayan bir ortamda bile hayatta kalabilmesi nedeniyle tam olarak bu şekilde tanımlanmış: antoryumdan bahsediyoruz .

Anthurium andreanum adıyla da bilinen olağanüstü, gösterişli ve rengarenk çiçekleri ve sivri veya kalp şeklinde yaprakları ile karakterizedir . Zarif ve zarif bitki, bir apartman dairesinde yaşamak için idealdir.

Çiçeklerinin iki aydan fazla dayanabildiğini biliyor muydunuz ? Ancak, bir kez kuruduklarında, yenilerinin doğması için soyulmaları gerektiğini unutmayın. Uygun bakım ile güzel Anthurium’unuz yıllarca yaşayabilir.

Ancak, bu uzun süre hayatta kalmanızı garanti edebilecek özel bir bileşen var . Bunun ne olduğunu biliyor musun? Bu şekilde sularsanız, bitkiniz üç yıldan fazla yaşayabilir.

Çiçekli Anthurium’un gizli maddesi

Ekvator Amerika’sına özgü bitki , adı Yunancadan gelir ve spathes adı verilen yapraklarının özel şekli nedeniyle küçük sarı bir kuyrukla kendini göstermesi nedeniyle kelimenin tam anlamıyla “kuyruklu çiçek” anlamına gelir.

antoryum

Diğer birçok bitki ile karşılaştırıldığında, Anthurium andreanum özel bir çaba veya bakım gerektirmez. İyi bakıldığı takdirde uzun süre yaşayabilen bir ev bitkisidir .

Tek şart: Kolombiya tropikal ormanından geldiği için doğru çevresel neme ihtiyacı var Bu nedenle eğer siz de bu güzel bitkiye sahipseniz ve yavaş yavaş kuruduğunu fark ettiyseniz bunun nedeni bitkinin bulunduğu ortamdaki nem eksikliği de olabilir.

Ortamı kurak ve kuru hale getiren direkt ısı kaynaklarından ve merkezi ısıtmadan daima uzağa yerleştirmenizi tavsiye ederiz . Antoryumunuzun yıllarca, hatta uzun süre hayatta kalmasını sağlamanıza izin verecek gizli bir bileşen var .

Ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Süpermarketlerde kolayca bulunur ve evinizde zaten olabilir: Yulaf ezmesi suyundan bahsediyoruz ! Antoryumunuz için harikalar yaratacak bu ev yapımı karışımı kendi ellerinizle kolayca hazırlayabilirsiniz .

yulaf suyu

2 yemek kaşığı toz yulaf ekleyeceğiniz 1000 ml suyu kaynatın . Ortaya çıkan ürün , antoryumunuzu canlandıracak ve yıllarca hayatta kalmasını sağlayacak doğal bir gübre olacaktır .

Bu nedenle, tek bir bileşen güzel ev bitkinizi kurtarabilir. Kendi ürettiğimiz bu gübreyi sabahları kullanmanızı tavsiye ederiz , böylece bitkinin ihtiyacı olan her zaman toprağın yulaf suyunun özelliklerini ve besin maddelerini emmesine izin verir.

Antoryumunuzun saksı toprağının asla kuru olmaması gerektiğini unutmayın . Ancak dikkatli olun, yaygın bir hata yapmayın: Antoryum her gün değil, yazın üç günde bir, sonbahar ve kış aylarında ise 6 günde bir sulanmalıdır.

Diğer özelliklerine gelince, daha önce de belirttiğimiz gibi antoryum, sürekli nemli ortamlarda yaşaması gereken bir bitkidir.

Bu nedenle, tesisin yakınına bir nemlendirici yerleştirmeyi düşünebilirsiniz . Ayrıca, aydınlık bir alanda , dolayısıyla bir pencerenin yanında veya yaprakların yanmasını önlemek için güneşin doğrudan olmayan bir şekilde süzülmeyi başardığı bir yerde yaşamalıdır .

antoryum