Orkidelerimizin sağlıklı ve bereketli olması için tek bir malzemenin kullanılması yeterlidir. İşte ne olduğu.

Yüzyıllar boyunca insanoğlu, Tabiat Ana’nın sunduğu güzelliklerin tadını çıkarmak için bahçelerini ve balkonlarını dekore etmek için doğanın sunduğu güzelliklerden yararlanmıştır .

Bununla birlikte, herkes yeşil parmaklara sahip değildir ve bu nedenle, fazla bakım gerektirmeyen bazı bitkileri tercih etme eğilimindeyiz ve bunların arasında , yaprakları sayesinde nemi emme eğiliminde olan sulu meyveler de var .

Orkide: Onları güzel yapan içerik budur.

Ayrıca evlerimizde ve balkonlarımızda bizi ziyaret edebilecek bazı böceklerin tozlaşmasını kolaylaştırabilecek çiçekler oluşturma eğiliminde olan bazı bitkilere sahip olmak gezegen için de çok faydalıdır .

bir çay kaşığı orkide

Aslında balkonlarımızda lavanta veya diğer çiçek türlerinin olması gezegenin sağlığı için çok faydalı olan arılar dahil bazı böceklerin dinlenmesine ve bazı bitki ve çiçeklerin tozlaşmasına yardımcı olacaktır.

Bu nedenle bitki ve çiçeklerimizin bakımını yaparak ve onlara zaman ayırarak her zaman canlı olmalarını ve yılın her döneminde gelişebilmelerini sağlamak önemlidir.

Orkideler: İşte onları tek bir malzemeyle yeniden çiçeklendirmenin yolu

En çok satın alınan ve evde tutulan bitki ve çiçekler arasında , bir kısmı çevrede bulunan suyu emebilen ve aynı zamanda çürüyen maddelerle beslenerek yaşamını sürdüren tek çenekli bitkilerden başka bir şey olmayan orkideler vardır.

Çiçekleri çok güzeldir , türlerine göre çok çeşitli renklerde ve çeşitli şekillerdedir ve asla ölmemesi için uzmanlara göre bu bitkinin sabahın erken saatlerinde sulanması gerekir.

Bazıları, orkide saksısını bir kova suya 10 dakikaya kadar batırmayı önerir, böylece bir hafta boyunca sulanmaya gerek kalmadan köklerinde fazla su tutarlar.

en iyi nasıl kullanılır

Ancak bir kez budandıktan sonra tekrar çiçek açması çok kolay değil ama gübre görevi gören bir madde var.

Kabartma tozu hakkında konuşuyoruz . Özellikle bir litre suya bu malzemeden bir çay kaşığı koyarak bitkinin çiçek açmasından sonra günde en az bir kez püskürtmek için faydalı bir karışım elde etmiş oluruz.

Ayrıca bu bileşen gübre görevi görecektir ve bu nedenle budamadan sonra doğru sıklık 3 veya 4 defadır ve diğer tüm gübrelere kıyasla doğallığı %100 olacaktır.

Orkideler: İşte onları tek bir malzemeyle yeniden çiçeklendirmenin yolu

Ancak bu karışımın kullanımında aşırıya kaçılmaması ve bitki çiçek açmak üzereyken ya da çiçek varken kesinlikle kullanılmaması gerektiği söylenmelidir , aksi takdirde etkileri farklı olacaktır.

Ayrıca sodyum bikarbonat , bitkiye hayatta kalması için temel elementler olan sodyum ve karbon sağlar ve bu nedenle , oda ile kullanılan su arasında bulunan PH’ın yeniden dengelenmesi sayesinde normalden daha uzun yaşayabilir .

Orkideler: İşte onları tek bir malzemeyle yeniden çiçeklendirmenin yolu

Geriye kalan tek şey, orkidelerimizin güçlü ve titiz doğmasını sağlamak için kendinizi bu bileşenle donatmak .