Yeniden kullanabilecekken neden boşa harcıyorsun? İşte bahçıvanların balkondaki ve bahçedeki bitkiler için yeni yöntemi.

Yeniden kullanmak , özellikle bunun gibi tarihi bir dönemde her zaman iyi bir tavsiyedir. Atık, çevre için iyi değildir ve birden çok işleve ve kullanıma sahip olabilecek bileşenler vardır. Bu, uzmanların bitkiler için gübre ve besin olarak kullandıkları mükemmel bir ürünün içeriği veya daha doğrusu tohumudur. Özellikleri tüm dünyada tanınmaktadır: bunlar, onu kullanma nedenleri ve ayrıca balkondaki ve bahçedeki bitkiler için kullanılan yöntemdir.

Balkondaki ve bahçedeki bitkiler için besin ve gübre

Balkondaki ve bahçedeki bitkiler için hiçbir şey israf edilmeden kullanılabilecek besin ve gübreler var . Mükemmel bir avokado yemek ve ardından çekirdeğini organik atık kovasına atmak aslında normaldir. Aslında, bu çekirdek, tüm bitkileri iyileştirebilen ve besleyebilen aktif bir özellik ve fayda konsantresidir .

balkon bitkileri için yöntem

En iyi nasıl kullanılır? Profesyonel bahçıvanlar fındığın saklanmasını, su altında iyice yıkanmasını ve ardından kurutulmasını önermektedir. Bittiğinde, doğrudan karıştırılabilir veya elle rendelenebilir.

Her durumda , mineral tuzlar ve vitaminler açısından zengin bir karışım mevcuttur , hem balkondaki bitkiler hem de bahçedeki bitkiler için mükemmeldir. Şimdi bu karışımı direk toprakla karıştırarak ilerliyoruz. Alternatif olarak, suyla seyreltilebilir, gece boyunca yumuşamaya bırakılabilir ve daha güçlü bir madde elde etmek için filtrelenebilir.

Ayrıca daha etkili hale getirmek için muz kabukları ve hatta soğan kullanabilirsiniz .

Avokado çekirdeğinin özellikleri

Avokado çekirdeği asla atılmamalıdır , aslında çoğu bahçıvan avokadoyu aktif bitki besini olarak saklar. Genellikle avokado posası kullanılırken, tohum birçok çevresel faydası nedeniyle korunur .

avokado çukuru

Meyvenin merkezinde bulunan iri tohum, zengin yağ asitleri, fitosteroller ve esansiyel amino asitler içeriğine sahiptir. Hızlı bir şekilde rendelemek için, etrafındaki koruyucu filmi çıkarmanız ve ardından kurumaya bırakmanız yeterlidir . Rendelenmiş avokado çekirdeği, bitkilerin iyiliği için gerekli olan vitaminler ve mineral tuzlar açısından zengin bitkiler için bir gübre haline gelir.

Sadece mutfakta değil sağlık alanında da kullanılan bu mükemmel meyveyi piyasada bulmak kolay değil. Uzman bir manavdan alırken her zaman olgun olmasını isteyin ki hem bahçeniz için hem de balkondaki bitkiler için mükemmel bir gübre olabilesiniz.

Doğal malzemeleri atmadan önce , genel olarak, yapılabilecek alternatif kullanımları değerlendirebilmeleri için daima güvenilir bahçıvanlardan tavsiye isteyin.