Bahçedeki tahtakurularına sonsuza kadar veda etmek ister misiniz? İşte kimyasal böcek ilaçlarından kurtulmanızı sağlayacak çözüm. Bu malzemeleri almanız gerekiyor.

Bahçedeki tahtakurularına veda etme hilesi

Tahtakuruları, bitkilere saldıran ve bazen onarılamaz hasarlara neden olan çok can sıkıcı böceklerdir . Onlardan kalıcı olarak nasıl kurtulurum? Bu doğal tarifle artık böcek ilacı almanıza gerek kalmayacak.

Bahçedeki tahtakurularına veda edin: böylece bitkilerinizle ilgilenebilirsiniz

Yazın bile evlerimizi işgal eden yeşil böcekler , özellikle kırsal kesimde yaşıyorsanız, iğrenç böceklerdir , ancak sağlığımız için tehlikeli değildirler.

Öte yandan bitkiler ve doğa söz konusu olduğunda hiçbir şekilde zararsız değildirler . Küçük, yeşil ve ezildiklerinde kötü kokulu , yapraklara yapışarak sadece bitkinin özsuyunu emmekle kalmaz , aynı zamanda önemli bitki hastalıklarına yol açan bakteri ve virüsler için taşıyıcı görevi görürler .

Bitki üzerinde tahtakurusu

İkincisi, bir türün büyümesini değiştirebilir, meyve vermeyi veya çiçeklenmeyi önleyebilir ve en kötü senaryoda bir bitkinin yaşam döngüsüne bile son verebilir.

Bilimsel adı olan Nezare Viridule , onları diğer tüm böceklerden ayıran yeşil renginden dolayı genellikle yapraklarla kamufle olur ve bu nedenle onları teşhis etmek zorlaşır.

Yassı ve yassı gövdeleri daha sonra bitkinin her yerinde fark edilmeden saklanabilmelerini sağlar . Gözden kaçmayan ise bu böceklerin bahçemizdeki bitkilere verebileceği zararlardır .

Tarımda tahtakuruları, yok edilmesi gereken zararsız haşereler olarak kabul edilir . Soruna son vermek için çeşitli çareler var . Fidanlıklarda veya özel mağazalarda birçok böcek ilacı bulabilirsiniz, ancak bunlar genellikle kimyasallar içerir.

Bugün size anlatmak istediğimiz teknik, çok basit bir tarif oluşturmanıza olanak sağlayacak. Bu 2 malzeme ile bahçedeki tahtakurularına kesinlikle veda edebilirsiniz .

Tahtakurularından kurtulmanın doğal tarifi

Tahtakuruları bitkilerinize saldırırsa, bu gerçekten ciddi bir problemdir. Bu böceklerin bitkilerimiz için oluşturduğu tehlike genellikle hafife alınır . En çok endişelenmeniz gereken şey, her şeyden önce, oldukça güçlü böcek ilaçlarına ve böcek ilaçlarına karşı dirençli olmalarıdır.

Peki böcekler bahçemizdeki bitkilere saldırırsa ne yapmalıyız ? Bunları ev ortamında kontrol etmek daha kolaydır, ancak sebze bahçesinde veya yeşil alanda durum daha karmaşık hale gelir.

Neyse ki, bahçedeki tahtakurularına gerçekten veda etmenize yardımcı olacak doğal çözümler var . Kendi kimyasal olmayan böcek ilacınızı yapmak için sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var: kabartma tozu ve su.

Bir litre suya bir poşet kabartma tozu dökün. İki element arasındaki reaksiyonun bitmesini bekleyin ve mayanın suda tamamen çözündüğünden emin olarak solüsyonunuzu bir nebülizöre aktarın .

Tahtakurularından kurtulmak için kabartma tozu

Artık bu karışımı bahçe bitkilerinizin yapraklarına ve toprağına püskürtebilirsiniz : böcekler sonsuza kadar uzaklaşacaktır . Bu çare ile bitkilerinizi bu tehlikeli böceklerin saldırısından kurtarabileceksiniz .

Tahtakuruları sersemlete  n ve bahçenize geri dönmelerini engelleyen doğal özelliklere sahip olan maya , bu sorunun tek doğal çözümü değil.

Bu böcekleri savuşturmak için diğer ekolojik çözümler

Tamamen doğal olan diğer bileşenler sayesinde tahtakurularının istilası da kontrol altında tutulabilir . Örneğin, sarımsakla bile ekolojik bir insektisit oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bir karanfili bir litre kaynar suda karıştırmanız ve karışımı bir hafta boyunca buzdolabında yumuşatmaya bırakmanız gerekir . Ardından, 7 gün sonra solüsyonu bir sprey şişesine süzün ve bitkilerinizi bu karışımla ıslatın : Sarımsağın kokusu tahtakuruları için o kadar rahatsız edicidir ki tahtakuruları hemen bahçenizden uçup giderler .

Ve hiç diyatomlu toprağı duydunuz mu ? Bahçe mağazalarında bulabilirsiniz. Doz , kontrol edilecek istilaya göre değişir . Bu %100 doğal ürünün az bir miktarı genellikle tahtakurularından kurtulmak için yeterlidir .

Tahtakurularının saldırısına karşı koymak için çok yararlı bir başka ipucu : güçlü ve keskin kokulara tahammül etmezler . Bu nedenle biberiye, fesleğen veya adaçayı bazlı çözümler yapabilirsiniz . Bu sayede tahtakurularının bir daha asla bahçenize yaklaşmamasını sağlamış olursunuz.

Tahtakuruları bahçeden uzak tutmak için diğer çareler

Artık doğal biyo-böcek ilaçları yapmayı öğrendiğinize göre , bahçedeki tahtakurularına sonsuza dek elveda diyebilirsiniz . Bitkilerinizin bu böcekler tarafından saldırıya uğradığını fark ederseniz, yukarıda belirtilen ilaçlardan birine ek olarak başka bir işlem yapmanız gerekir. Hangi?

Hastalıklı, ısırılmış veya görünümü ve rengi değişmiş yaprakları kesmek için hemen harekete geçmelisiniz . Ayrıca toprağı, bitkinizi mutlaka çevreleyecek olan çürüyen organik maddelerden de temizleyin.