Hiç ara vermeden bahçedeki tüm çiçeklerin açması nasıl sağlanır? Bunu ayda bir kez yapın – uzman çocuk bakıcısının yöntemi.

Bahçedeki tüm çiçekler açıyor , rengarenk ve mis kokulu ama her şeyden önce çok sağlıklı mı? Sadece bahçede değil terasta da balkondaki bitkilere kadar. Uzman fidancıların bu yöntemleri ile sürekli ve güzel bir çiçek açması mümkün olacaktır. Sadece evde bulunan tamamen doğal unsurlara dayanmaktadır. Bu maddelerin güzelliği , bulması kolay , ucuz ve kesinlikle doğadan yana olan bileşenlere güvenebilmektir .

Bahçedeki tüm çiçekleri açmanın yöntemi: malzemeler

Bahçede ve hatta evin balkonunda tüm çiçeklerin açmasını sağlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yeşil baş parmağı olmayanlar bile herhangi bir komplikasyon olmadan renkli ve mis kokulu bir alana sahip olabilir . Bu, doğal bileşenlerin buluşması sayesinde bitkileri besleyen ve dip yapan bir gübredir, bunlar:

  • 1 çubuk bira mayası;
  • 6 litre doğal su;
  • 6 yumurta kabuğu.
Yumurta kabukları

Yumurta kabukları normalde ıslak olarak atılır. Bunun yerine, temel vitamin ve mineraller açısından zengin oldukları için her zaman bitki besin maddesi olarak kullanılmalıdırlar .

Aynı şey, yapay koruyucular eklenmeden organik ve tamamen doğal bira mayası için de geçerlidir. Bira mayası , bitki köklerinin büyümesini hızlandırmaya ve çiçekleri daha da güzel ve renkli hale getirmeye yardımcı olur. Kısa sürede çiçek üretimi artar, bitkiler için yararlı olan tüm besin maddelerinin ayrışmasına da yardımcı olur. Sadece bu da değil, amino asitlerin bitkilere getirilmesine yardımcı olur, mantar ve bakterilerin her türlü saldırısına karşı koyar, sağlıklı büyümeyi destekler.

bitkilerde bira mayası - tüm çiçeklerin açması nasıl sağlanır

Bu iki malzemenin bir araya gelmesinin faydaları şunlardır :

  • Toprak için verimliliği artırmak;
  • Mantar ve bakteri saldırısının aksine;
  • Geliştirilmiş çiçek büyümesi;
  • Hızlandırılmış büyüme.

Prosedür ve tavsiye

Öncelikle oda sıcaklığındaki altı litre durgun suyu alın ve bir gün dinlenmeye bırakın. Bu arada yumurta kabuklarını alın ve bir blender yardımıyla öğütün. Kabuk tozunu aldıktan sonra devam edebilirsiniz.

Çiçekler

Ezilmiş bira mayası, su şişesine ve ardından yumurta kabuğu tozuna konur. Şişeyi kapatın ve ardından tüm malzemeleri birbirine karıştırmak için kuvvetlice çalkalayın . Gübre kullanıma hazırdır.

Ayda bir kez, tüm bitkileri vitamin ve mineral tuzları açısından zengin olan bu madde ile ıslatın . Sonuçları hemen görebilmek için özellikler zeminle temas edecek: güzel, renkli ve hayat dolu çiçekler.