Musluk suyunun ortancaların rengini değiştirmek için yeterli olduğunu neredeyse hiç kimse bilmiyor: uzmanların yöntemi bu.

Türlerine göre değişen binlerce rengiyle orkidelerin dünyası büyüleyicidir . Sadece bu da değil, bazen beslenmeleri veya hidrasyonları için farklı elementler kullanılsa bile değişebilirler. Uzmanlar için bu, kendine özgü çiçeklenmesiyle doğanın gerçek büyüsünü temsil eden bir çiçektir. Ama renk değiştirmelerini nasıl sağlarız ? Tek ihtiyacınız olan musluk suyu.

Çiçeklerin rengi neye bağlıdır?

Ortancaların rengi sadece bitki türüyle değil , aynı zamanda toprağın pH değeriyle de bağlantılıdır. Bu aslında bazlığın yanı sıra daha yüksek veya daha düşük bir asitlik seviyesine sahip olabilir. Doğa, özellikle elementlerin renklerini vurguladığı bu durumda olağanüstü bir dünyadır.

Toprak asidik olduğunda çiçekler mavi ve masmavi tonlar alır. Öte yandan, daha az asidik ise, pembe ve mor çiçekleriniz olur.

renkli ortancalar

Bu , çiçeklerin rengini değiştirmek için toprağının pH’ını değiştirmenin yeterli olacağı anlamına gelir . Bitkiyi boşaltabilir veya değişimi destekleyebilecek doğal unsurları kullanabilirsiniz: tüm bunlar her zaman bu harika bitkiye tamamen saygı duyarak.

Bunlar her zaman güzel olan küçük bahçıvanlık hileleridir , çünkü sadece bitkinin sağlıklı büyümesine yardımcı olmakla kalmazlar, aynı zamanda bugün daha önce hiç görülmemiş bir şeyi keşfetmenize olanak tanırlar. Bahsedildiği gibi, bu eylemler, ortancanın korunması, beslenmesi ve sonuna kadar nemlendirilmesi için her zaman azami saygı gösterilerek gerçekleştirilmelidir.

Ortancaların rengini değiştirmek için musluk suyu

Ortanca çiçeklerinin rengini değiştirmek için tahmin ettiğiniz gibi bazı küçük püf noktaları var. Musluk suyuna ne olduğunu görmeden önce uzmanlar, diğer elementlerle de renklerini nasıl değiştirebileceklerini vurguluyor:

  • Odun külü asla atık olarak atılmaması gereken bir elementtir . Aslında bu, tüm bahçe bitkileri için doğal bir gübredir. Bu özel durumda Mart ayından itibaren 3 haftada bir toprağa serpilmesi yeterli olacaktır. Ne oluyor? Çiçekler pembenin güzel rengini ve tüm tonlarını alacak;
  • Kahve telvesi , aynı şey her zaman atık sanılan bu içerik için de geçerli. Bahçecilikte, toprağı nitrojen ve gerekli besinlerle gübreleyen doğal bir gübreyi temsil eder. Bununla da kalmaz, toprak çok daha asitli hale gelir ve çiçekler maviye döner;
ortanca rengi nasıl değiştirilir
  • Yumurta kabukları asla atılmaması gereken doğal gübrelerdir. Bu madde aynı zamanda toprağı asitleştirerek çiçeklerin rengini de değiştirir.

Tüm uzmanların kullandığı bir yöntem , özellikle kireçli ise musluk suyuna dayalıdır. Zamanla ortancaların rengini değiştirerek toprağı çok daha az asidik hale getirir. Mükemmel bir nihai sonuca ulaşmak için düzenli olarak sulamak için kullanmak yeterli olacaktır.