Bu dekoratif objeyi evde yaratmak için bahçe uzmanı olmanıza gerek yok. Bu hassas kılavuzla, kaktüsler ve sulu meyveler teraryumunu orijinal bir kaba nasıl kuracağınızı öğreneceksiniz: akvaryum. Kesin olan bir şey var: Misafirleriniz bu minyatür bitkilere hayran kalacak!

Bir akvaryumda kendi bitki aranjmanınızı yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Sukulent ve kaktüs arasındaki evlilik, iç mekanınıza bir yaz havası vermek için idealdir. Diğer bir avantaj: Bu teraryumu oluşturmak için yeşil bir başparmağa sahip olmak gerekli değildir.

Bahçecilik: Bir akvaryumda sulu meyveler ve kaktüsler için teraryum nasıl yapılır?

Evde güzel bir plantasyona sahip olmak, gözler için gerçek bir zevktir. Etli, birçok renk, doku ve şekilde gelen yeşil bir bitkidir.     Kaktüs, kuraklığa iyi uyum sağlar ve  bu da bakımı kolaylaştırır. Sadece,  iki bitki onları boğan kapalı bir teraryuma uyum sağlamamıştır . Birkaç ince ayar ile evinizi bu güzel çeşitlerle dekore edebilirsiniz.

açık yeşil bitkiler

  1. Bu kap, bu küçük bitkiler için idealdir.

Etli bitkiyi mini kaktüs ile birleştirmek için, oldukça derin bir akvaryum gibi açık bir cam kap seçmeniz önerilir.  Bu iç mekan bitkileri hava sirkülasyonuna ihtiyaç duyduğu için konteynerin açılması gerekecektir . Bu akvaryum sayesinde dilediğiniz bitki kompozisyonlarını yapabilirsiniz.

az bakım gerektiren tesisler

  1. Bu bileşen bu ev bitkilerine eşlik etmelidir

Bu dayanıklı bitkileri yerleştirmeden önce akvaryuma 5 santimetre çakıl dökmekle başlayın. Bu hareket drenajı, yani bitkileri çürütebilecek fazla suyu önleyecektir.

etli

  1. Etli bitkileriniz ve kaktüsünüz için bunu ekleyin

Bu bitkilerin kokmasını önlemek  için bu dekoratif kaba bir santimetre aktif kömür ekleyin .

ev dekor nesnesi

  1. Bu minyatür bitkinin akvaryumdaki tüm kullanımları vardır.

Bu botanik oluşumun uzun süre dayanması için aktif karbonun üzerine 10 santimetreye kadar sfagnum yosunu dökün. Bu bitkiler teraryum için bir substrat görevi görür  ve mineralin çakıla ulaşmasını engeller.

küçük bitkiler

  1. Dikim zamanı!

Teraryumunuza egzotik dokunuşlar getirmek için kaktüs ve sukulent ekme zamanı. Ardından toprağın üçte birini ekleyin. Bu iç mekan bitkileri akvaryumun duvarlarına ulaşmamalıdır . Büyümenin doğru olması için, iki bitkinin birkaç santimetre ile ayrılması gerekecektir.

çöl bitkileri

  1. Orijinal ve yaratıcı olun!

Ev bitkilerinizi teraryumda yüceltmek için sanatsal yeteneğinizin kendisini ifade etmesine izin verin.  Kaktüs ve sukulentlerinizin çiçeklendiği bu kaba deniz kabukları, boncuklar ve küçük biblolar koyabilirsiniz  . Bu dekoratif parçalar neme karşı savunmasız olmamalıdır.

  1. Bitkilerin bakımı için iyi bir yer gereklidir

Teraryumunuzun bakımı için  iyi bitki bakımı   şarttır . Bu nedenle cam kabı  dolaylı güneş ışığı alan bir yere yerleştirin . Akvaryumu çok aydınlık bir yere yerleştirmek bitkilerinizin sararmasına neden olabilir.

çok yıllık bitki

  1. Bu jest teraryumunuzun kurulumundan sonra gereklidir.

Tüm bu adımları gerçekleştirdikten sonra sıra ilk sulamaya geçilir. Ancak, sulama kabınızı kullanmadan önce yedi gün beklemeniz gerekecektir. Toprağı kurumaya başladığını hissettiğinizde nemlendirin.

Teraryumumun bakımını nasıl yapabilirim?

Bu bitki örtüsünün dolaylı güneş ışığından faydalanması gerekiyorsa, akvaryumunuzu bir havalandırma kaynağının yakınına yerleştirmeniz de önerilir. Sukulentlerin bakımı için sulama kabının üzerinde hafif bir elinizin olması gerekecektir çünkü bu sukulentler fazla sudan dolayı zarar görebilir. Arıtılmış su ile sulanması da tavsiye edilir . Bu bitkiler, az bakım gerektiren ve dayanıklı oldukları için yeni başlayanlar için mükemmeldir.  Toprağı   yılda bir kez gübre ile zenginleştirmek gerekli olacaktır.

Anlayacağınız üzere kaktüsler ve sukulentler gibi sukulentler bir akvaryumda büyüyebilir. Teraryum yapmak bahçecilik uzmanlığı gerektirmez, sadece bu adımları izleyin ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın!