Mutfakta bulduğumuz basit bir malzemenin bitkilerimize süpermarketten aldığımız herhangi bir kimyasal üründen daha fazla yardımcı olabileceğini herkes bilmiyor. Ama hangi unsurdan bahsediyoruz? Daha fazlasını öğrenelim.

Bitki veya çiçek yetiştirmeye yeni başlayanlar dikkatli olmalı ve bazı önlemleri uygulamaya koymalıdır. Ancak sadece bu değil, basit numaralar da faydalıdır. Örneğin bitkinizin içine bu maddeyi koyarsanız çok daha çabuk çiçek açacağını biliyor muydunuz? Sonuç gerçekten inanılmaz olacak, üstelik size sıfır avroya mal olacak . Hangi unsurdan bahsettiğimizi bulalım, onu tüm mutfaklarda buluyoruz: tüm detaylar.

Bitkiler, daha erken çiçek açmalarını nasıl sağlar? yanılmaz hile

Bitkilerimizin çok geç çiçek açtığını veya hiç çiçek açmadığını görebiliriz. Bizi sık sık endişelendiren, büyümenin çok can sıkıcı bir rahatsızlığıdır Sebepler farklı olabilir ama endişelenmeyin çünkü basit, etkili, ekolojik ve her şeyden önce ücretsiz bir çare var.

Bitkilerin çok daha erken çiçek açması ve gelişmede var olan bazı problemlerin önüne geçebilmek için içine mutfakta bulacağınız çok özel bir malzeme koymak gerekiyor. Yumurta kabuklarından bahsediyoruz. Çoğu zaman, yumurta pişirirken kabuklarını çöpe atarız ama gerçekte yumurtaların tonlarca faydası vardır ve bitkilerinizi mükemmel sağlıkta tutmanıza yardımcı olabilir.

Doğru, bunlar yemek atığı , ancak yararlı bir şekilde geri dönüştürülebilir. Kabukların özellikleri gerçekten çoktur ve bunları bitkileriniz için kullanmak mümkündür: hadi prosedürü öğrenelim.

Yumurta kabukları

işlemler

Yumurta kabukları harika bir doğal gübredir . Süpermarkette satın aldığınız klasikleşmiş, çevreye ve insan sağlığına çok sık zarar veren kimyasal ürünlerle değiştirebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda çok paraya mal oluyorlar.

Bunun yerine yumurta kabuğu, kalsiyum , magnezyum, fosfor ve çeşitli proteinler gibi birçok özelliğe sahiptir . Kısacası fabrikamızın doğru gelişimi için tüm temel unsurlar. Aslında, küf veya bakteri oluşumunu önleyerek gövdeyi ve kökleri önemli ölçüde güçlendirebilirler.

Bunları bitki yaşamına entegre etmenin üç yöntemi vardır Birincisi, en çok kullanılanı, kuru yumurta kabuklarını alıp çok küçük parçalara ayrılıncaya kadar ezmek ve yere dökmektir. Veya daha da güçlü bir sonuç için bunları kahve telvesi ile karıştırabilirsiniz.

Son olarak, yumurta kabuklarının özelliklerinden yararlanmanın başka bir yöntemi daha var, aslında kabukları ince ince kestikten sonra, onları iyi bir doz ılık suyla yarım bardak sirkeye koyabilirsiniz. Bu harika numara ile kısa sürede bitkinizin sağlıklı bir şekilde geliştiğini ve büyüdüğünü göreceksiniz , sonuç sizi hayrete düşürecek.

Bitkilerde yumurta kabukları